Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

 

Rodzic \ Programy profilaktyczne


Program profilaktyczno – edukacyjny „Hejtuj Przemoc!”.
Program profilaktyczno – edukacyjny dla dzieci i młodzieży pod nazwą „Hejtuj Przemoc!”. Głównym celem zajęć jest zmniejszenie skali zjawiska przemocy, w tym przemocy w rodzinie, poprzez edukację na temat tego zjawiska, jego skali i sposobów radzenia sobie w sytuacjach przemocowych. Zakładanym rezultatem realizacji programu jest m.in. podniesienie świadomości uczestników o skutkach stosowania przemocy, zapobieganie powielaniu złych wzorców rodzinnych i środowiskowych, a także umiejętność świadomego przeżywania siebie (nazywanie uczuć, emocji oraz konstruktywne radzenie sobie z nimi). 
 
Program jest realizowany na terenie szkół opolskich przez Specjalistyczny Ośrodek Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Opolu ul. Małopolska 20a.
 
Zajęcia mają charakter warsztatowy, podzielone są na 3 bloki tematyczne, a każdy z nich trwa 90 minut. Pierwszy blok dotyczy poznania siebie i innych, oraz integracji z grupą. Drugi blok odnosi się do właściwych treści programu, a więc do złości, agresji i przemocy. Oparty jest na założeniach programu ART. Ostatni blok dotyczy zjawiska mowy nienawiści i jej przeciwdziałania. Program skierowany jest do uczniów wszystkich szkół zainteresowanych tematem przeciwdziałania przemocy. Treści i sposób ich omawiania są dopasowywane do wieku odbiorców.                                    
 

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.