Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

 

O szkole \ Wolontariat


Warsztaty integracyjne z uczniami Szkoły Specjalnej w Opolu.
"Nie możesz zatrzymać żadnego dnia, ale możesz go nie stracić"
 
Uczniowie klasy IE podczas kilku godzinnych warsztatów mieli okazję popracować z dziećmi niepełnosprawnymi uczestnicząc w dwóch zajęciach:
 
17.03.br (czwartek)- opiekun mgr Beata Nowak- warsztaty tworzenia kartek wielkanocnych, które odbyły się w Publicznym Gimnazjum i Szkole Przysposabiającej do Pracy na ul. Jana Bytnara Rudego7 w Opolu;
 
22.03.br. (wtorek)- opiekun mgr J. Aksamit- warsztaty malowania jajek wielkanocnych (Publiczna Szkoła Podstawowa nr 13, ul. Książąt Opolskich 21 w Opolu).
 
Uczniowie licealni wykazali niezwykłą cierpliwość i empatię w pracy z uczniami niepełnosprawnymi. Chętnie wymieniali uwagi, wspólnie wykonywali prace plastyczne. 
 
Zwieńczeniem warsztatów było wspólne zdjęcie oraz wystawa prac wykonanych przez uczniów. Warsztaty okazały się niezwykle atrakcyjne zarówno dla licealistów, jak i dzieci niepełnosprawnych, które w różny sposób okazywały zadowolenie ze spotkania: śmiejąc się, przytulając, obdarowując kolegów i koleżanki wykonanymi pracami. 
 
Spotkanie z uczniami na pewno na  długo zostanie w naszej pamięci.  
 

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.