Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

 

Aktualności


Wspaniały sukces młodych fizyków z opolskiej Trójki !

W krajowym finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mikołaju Koperniku, który odbył się w dniach 1-3 czerwca 2023 roku w Toruniu, nasi uczniowie klasy II D matematyczno – informatycznej okazali się najlepszym i wśród wszystkich uczestników kategorii szkół ponadpodstawowych.

Laureatami zostali; Aleksandra Filipowska, która  zajęła I miejsce oraz  Tomasz Więcek, który zajął II mejsce.

Wieloetapowy konkurs wymagał nie tylko wiedzy o życiu i działalności Mikołaja Kopernika, ale również interdyscyplinarnej = z zakresu medycyny, ekonomii, astronomii. Zadania w kolejnych etapach dotyczyły m.in. obserwacji astronomicznych i ich opisu, a w finale - przygotowania, prezentacji i obrony własnego projektu edukacyjnego pt. „Nauki Mikołaja Kopernika w XXI wieku -  jak je propagować” Pomysły Oli i Tomka okazały się najwyżej ocenione, a za swoje prezentacje zostali specjalnie wyróżnieni.

Część finałowa z historii i fizyki odbyła się w Centrum Popularyzacji Kosmosu „ Planetarium Toruń”.

WIELKIE GRATULACJE DLA ALEKSANDRY I TOMASZA !!!

Podziękowania specjalne: Pani Joanna Madeja, opiekunka grupy opolskiej oraz dr Katarzyna Książek z Katedry Fizyki Uniwersytetu Opolskiego za warsztat w planetarium.

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.