Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

 

Aktualności


XVII Edycja Najlepszych Zajęć z Przedsiębiorczości

XVII Edycja Najlepszych Zajęć z Przedsiębiorczości


Najlepsze zajęcia z przedsiębiorczości to ogólnopolski konkurs dla szkół średnich. Polega on na rozwiązaniu w 3 osobowych zespołach tzw. Case Study, które opierają się na prawdziwych problemach, jakie spotykają na swojej drodze menedżerowie czy przedsiębiorcy.

W I etapie uczestnicy rozwiązują zadania dotyczące wizjonerstwa, planowania, projektowania i tworzenia zamieszczone na stronie projektu. Forma prezentacji jest dowolna. Może to być dokument, filmik, prezentacja itp. Najważniejsze jest jednak, by rozwiązanie zawierało aspekty wizualne oraz merytoryczne

Podczas finał uczniowie rozwiązują zadania skupiające się na rozwiązywaniu problemów, podejmowaniu decyzji, motywowaniu, kontrolowaniu, negocjacjach oraz komunikacji. Liczy się tutaj kreatywność. Swoje rozwiązania prezentują przed kapitułą konkursu, na którą składają się wybitne osobistości ze świata biznesu.
Tegorocznymi laureatkami konkursu zostały:
Julia Płaczek, Julia Olender oraz Weronika Winnik z kl. III Cs.
Na ogólnopolskim finale 29 kwietnia w Warszawie, tuż przed maturą, zajęły III miejsce !!!

 

 

 

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.