Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

 

Aktualności


Miniprzedsiębiorstwo "Otomodachi"
Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości jest niekomercyjną organizacją pozarządową, zajmującą się prezentowaniem młodzieży zasad działania biznesu poprzez różne programy edukacyjne. Jednym z takich programów jest właśnie "Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo".
 
Jesteśmy grupą uczniów z III LO im. Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu, przy którym założyliśmy nasze młodzieżowe Mini Przedsiębiorstwo "OTOMODACHI". Nazwa pochodzi z języka japońskiego, gdzie oznacza "twój przyjaciel". Mini Przedsiębiorstwo podzielone jest na 4 działy ściśle współpracujące ze sobą, nad którymi czuwa koordynując pracę dyrektor naczelny- Waleria Widera. Każdy z poszczególnych działów posiada dyrektora oraz pracowników:
 
dział finansów:
Joanna Biernat - dyrektor
Grzegorz Firlik i Tomasz Gołowkin - pracownicy
 
dział marketingu:
Barbara Cieślar - dyrektor
 
dział administracji:
Anna Błażejewska - dyrektor
Anna Żurawska - pracownik
 
dział produkcji:
Anna Wilkosz - dyrektor
Kamil Jasiński, Anna Słomian i Aleksander Widera - pracownicy.
 
Opiekun
mgr Grażyna Kozłowska - nauczyciel informatyki.
 
Podjęliśmy się zadania wyprodukowania multimedialnego programu do nauki "Język migowy dla początkujących", ze względu na małą znajomość zagadnienia wśród naszych koleżanek i kolegów. Większość z nich posiada komputery, a dla osób które się jeszcze nigdy nie zetknęły z językiem migowym, łatwiejszą formą przekazu są krótkie animacje. W zespole naszego Mini Przedsiębiorstwa mamy osobę, która ukończyła specjalny kurs języka migowego i posiada I stopień nauczycielski. Jest nią Ania Słomian - jedna z bohaterek tego programu. Poprawność prezentowanych znaków została dodatkowo zweryfikowana przez osoby z Polskiego Związku Głuchych. Mamy nadzieję, że ten program pomoże użytkownikowi w opanowaniu podstaw języka migowego.
 
26 maja odbył się Ogólnopolski Konkurs na Najlepsze Młodzieżowe Przedsiębiorstwo - "Produkcik 2001". Z przyjemnością informujmy, że nasze Miniprzedsiębiorstwo zdobyło grand prix konkursu.

Ta strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.