Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

O szkole \ Sport

Olga Kowalczyk najlepszą narciarką wśród opolskich licealistek

Zieleniec był po raz kolejny areną zmagań narciarzy, rywalizujących w Mistrzostwach Opola w slalomie. Zawody odbyły się 1 marca, jednak tym razem pogoda nie dopisała uczestnikom mistrzostw. Dodatnia temperatura, gęsta mgła i drobne opady deszczu nie przeszkodziły jednak reprezentantom "Trójki" w bardzo dobrym występie.

W rywalizacji kobiet tytuł najlepszej zawodniczki wywalczyła uczennica klasy 3 c - Olga Kowalczyk. Dobrze pojechały także Anna Wicher (kl. 2 e) i Marcelina Kulczycka (1 d), choć w licznej stawce zawodniczek, nie zdołały wywalczyć pozycji medalowej.

W kategorii mężczyzn, bardzo udane dwa przejazdy pozwoliły Mateuszowi Groznanovicowi (2 d) na zajęcie 2 miejsca. Tuż za podium, na 4 miejscu uplasował się Franciszek Matejka (3 d). Dobrze na trasie slalomu walczyli także pozostali nasi reprezentanci: Paweł Piłat (7 m), Adam Karpiński (8 m) i Aleksander Gawda (11 m).