Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

O szkole \ Sport

Mistrzostwa Opola w pływaniu drużynowym i indywidualnie

Wspaniałe występy naszych gimnazjalistów na Mistrzostwach Opola w pływaniu drużynowym i indywidualnie. Po bardzo emocjonujących startach obie sztafety dziewcząt i chłopców wywalczyły złote medale! W startach indywidualnych Martyna Łopianiak na dyst.50m styl. motylkowym zdobyła złoty krążek, Laura Jakubczyńska  na tym samym dystansie wywalczyła srebro, Adam Dymczak był niepokonany na 50m styl.dowolnym ,gdzie wywalczył złoty medal, Michał Wachnicki stylem grzbietowym na 50m wypływał brąz.

Tak doskonałe starty pozwoliły naszym pływakom reprezentować nasze gimnazjum w zawodach wojewódzkich w Kędzierzynie-Kozlu,  które odbyły się 21maja 2018r. Dziewczęta w sztafecie 6x50m stylem dowolnym wypływały brązowy medal, chłopcy uklasyfikowali się na czwartym miejscu.

Składy sztafet na Mistrzostwach Opola 6x50m: