Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

O szkole \ Sport

Mistrzostwa Opola Szkół Ponadgimnazjalnych, w lekkiej atletyce

W dniu 15 maja 2018 r. na Stadionie Opolskich Olimpijczyków odbyły się Mistrzostwa Opola Szkół Ponadgimnazjalnych, w lekkiej atletyce. Po raz kolejny bardzo dobry występ zanotowali nasi szkolni lekkoatleci. Zdobyliśmy łącznie 12 medali w tym aż 7 złotych. Dwukrotna na najwyższym stopniu podium stawali: Alicja Dolińska(zwyciężyła w biegu na dystansie 100 m ppł- 14,64 s. i w skoku wzwyż – 160 cm) oraz Tymoteusz Dzik(zwyciężył w biegach na 100 m – 11,95 s i 200 m 23,64 s) . ). Złoty medal w biegu na 800 m wywalczyła Dominika Kowalska (2.26,00). Konkurs pchnięcia kulą wygrała Emilia Badeja (9,99 m) aw biegu na 100 m triumfowała Julia Kurys – 13,54 s.
Aleksandra Sobótka zajęła 2 miejsce na dystansie 1500 m, a Izabela Zielińska wywalczyła tytuł wicemistrzowski w biegu na 400 m. Dwa brązowe medale (w rzucie oszczepem i pchnięciu kulą) wywalczyła Ada Taborska. Męska sztafeta 4x100 m, w składzie (Pascal Garack, Paweł Krafczyk, Oscar Makowski i Tymoteusz Dzik) także stanęła na stopniu podium zajmując 3 miejsce.
Gratulujemy i życzmy sukcesów na Mistrzostwach Województwa, które odbędą się  6.06.2018r. w Opolu.