Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

O szkole \ Sport

Dominika Kowalska i Rafał Polak obronili tytuły Mistrzów Województwa w biegach przełajowych.
Lasocice to niewielka  miejscowość w powiecie nyskim, która corocznie jest miejscem rozgrywania Mistrzostw Województwa Opolskiego w Biegach Przełajowych. Na doskonale przygotowanej, typowo przełajowej trasie doskonale zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Dominika Kowalska (3b) (podobnie jak rok temu) zwyciężyła w kategorii dziewcząt na dystansie 2 km a Rafał Polak (2d), obronił wywalczony w ubiegłym roku,  tytuł mistrzowski na dystansie 2,5 km w kategorii chłopców. Na najniższym stopniu podium w kategorii szkół gimnazjalnych stanął Aleksander Czajka (2gA).

Sukcesy na Mistrzostwach Województwa poprzedziły doskonałe występy naszych zawodników na rozegranych w dniu 26 września, Mistrzostwach Opola. W kategorii chłopców rocz. 2003, tytuł mistrzowski wywalczył Olek Czajka. W biegu dziewcząt rocz.1999/98 zwyciężyła Dominka Kowalska, na 3 stopniu podium stanęła Anna Barton (3e) a miejsce 5 zajęła Kinga Lejczak (3b). Rafał Polak zwyciężył w biegu chłopców z rocz.2000.