Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

O szkole \ Sport

Zawody sportowe

Dnia 24.05 Dziewczyny i chłopcy z gimnazjum walczyli na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków w konkurencjach biegowych, rzutowych i skocznościowych. Zdobywając miejsca na podium oraz te dalsze.

Aleksander Czajka – w biegu na 1000m zdobył 2m-ce
Martyna Łoppianiak – w tej samej konkurencji również wybiegała 2m-ce
Paulina Tomaszewska – 600m zdobyła 3m-ce
Tomasz Wester – 300m i 1m-ce, a zaraz za nim był
Janusz Augustyniak –  2m-ce na 300m, a w skoku wzwyż zajął VII m-ce,a w sztafecie II m-ce
Joanna Dulas – 80m.p.pl  prowadziła prawie cały bieg i 10m.przed metą wbiegła na drugim miejscu. IV m-ce w biegu na 300m. Startowała także w sztafecie 4x100m
Nadia Dydzik – skok wzwyż, III m-ce
Amelia Konfisz – rzut oszczepem, III m-ce również startowała w skoku w dal gdzie zajęła IV m-ce oraz biegała w sztafecie 4x100m
Maria Szuster – rzut oszczepem, II m-ce również startowała w pchnięciu kulą oraz w sztafecie 4x100m
Tomasz Wester – 110m ppł i 300m w tych dwóch konkurencjach wygrał, a w sztafecie
4x100m zajął II m-ce
Iglesias Joanna – biegała 100m i dostała się do finału, w którym zajęła X m-ce i walczyła
 w sztafecie 4x100m
Wrześniewska Agnieszka – w biegu na 300m zajęła VII m-ce również pchała kulą i w tej konkurencji zajęła IV m-ce
Tomaszewska Paulina – zajęła III m-ce na 600m
Rogala Aleksandra – zajęła V m-ce w biegu na 600m
Głuszkiewicz Michał – startował w rzucie oszczepem, gdzie zajął IV m-ce oraz startował 4x100m
Chmura Szymon – biegał na 100m Xm-ce, skakał w dal oraz brał udział zawodnikami w sztafecie
Dymczak Adam – skacze w dal i zajął VIII m-ce a w biegu na 100m VI m-ce
Andrzej Buba – biegał najdłuższy dystans 2000m i zajął VIII m-ce

W generalnej klasyfikacji szkół gimnazjalnych w kategorii dziewcząt zdobyliśmy II miejsce.
Nasi chłopcy nie byli w cale gorsi i również stanęli na podium zajmując II miejsce.