Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

O szkole \ Sport

Mistrzostwa Opola Szkół Ponadgimnazjalnych

Na Mistrzostwach Opola Szkół Ponadgimnazjalnych, które odbyły się w dniu 23 maja 2017 r. na Stadionie Opolskich Olimpijczyków, doskonały występ zanotowali nasi szkolni lekkoatleci. Zdobyliśmy łącznie 17 medali w tym: 7 złotych, 5 srebrnych i 5 brązowych. Na szczególne wyróżnienie zasługuje dwukrotna złota medalistka, uczennica klasy 1a Alicja Dolińska. Ala zwyciężyła w biegu na dystansie 100 m ppł (z bardzo dobrym rezultatem 14,92 s.), wygrała konkurs pchnięcia kulą (12,14 m) i wraz z koleżankami (Aleksandra Borkowska, Marta Metelska, Matylda Machner) wywalczyła brąz w biegu sztafetowym 4x100 m. Ola Borkowska zwyciężyła w konkursie trójskoku (10,44 m) a w skoku w dal zajęła 2 miejsce (4,88 m). Złoty medal w biegu na 800 m wywalczyła Dominika Kowalska (2.27,00). W biegu na 1500 m chłopców triumfował Rafał Polak (4.54.0) a na dystansie 200 m najlepszy okazał się Kacper Cop (23,64 s). Kacper pół godziny po biegu na 200 m, wywalczył medal srebrny w biegu na 400 m. Bardzo dobrze spisali się "skoczkowie". Mateusz Śmigielski zdobył złoty medal w skoku wzwyż (173 cm) a Tymoteusz Dzik w trójskoku (11,60 m). Wcześniej Tymek biegnąc w finale 100 m wywalczył tytuł wicemistrzowski.  Kolejne srebrne medale zdobyli: Ania Królicka na dystansie 1500 m i Jonathan Garack w trójskoku. Brązowe medale wywalczyli; Kuba Trześniewski w biegu na 800 m, Marta Metelska w skoku w dal, Matylda Machner w trójskoku i "męska" sztafety 4x100 m (Jonathan Garack, Kacer Cop, Kuba Trześniewski, Tymek Dzik).

Gratulujemy i życzmy sukcesów na Mistrzostwach Województwa (Kędzierzyn-Koźle 8.06.2017 r.)