Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

O szkole \ Sport

Sukcesy naszych lekkoatletów w biegach przełajowych

6 października 2016 r. w Lasocicach rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Opolskiego w Biegach Przełajowych. Doskonale zaprezentowali się w tych zawodach, nasi licealiści. Dominika Kowalska (2b) zwyciężyła w kategorii dziewcząt na dystansie 2 km a Rafał Polak (1d) wywalczył tytuł mistrzowski na dystansie 2,5 km w kategorii chłopców. 5 miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych wywalczył Aleksander Czaja (1gA). Sukcesy w zawody wojewódzkich były zwieńczeniem bardzo udanego cyklu występów naszych uczniów w zawodach przełajowych, rozgrywanych we wrześniu i październiku w Opolu.

28 października w Parku na Osiedlu Armii Krajowej rozegrano Indywidualne Mistrzostwa Opola w Biegach Przełajowych. W kategorii szkół gimnazjalnych, doskonale zaprezentował się wspomniany Aleksander Czaja. Olek zwyciężył, zdobywając tytuł Mistrza Opola w biegu klas I. W biegu gimnazjalistek z klas II, 5 miejsce zajęła Pola Staniszewska, 6 miejsca w swoich biegach wywalczyli Paulina Tomaszewska i Szymon Wach a na 7 miejscu bieg ukończyła Aleksandra Rogala. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych tytuły Mistrzów Opola w wywalczyli wspomniani Dominika Kowalska i Rafał Polak. W pierwszej "10" uplasowała się jeszcze Aleksandra Borkowska (2d) zajmując 9 miejsce w połączonym biegu klas I i II.

4 października przy deszczowej pogodzie rozegrane zostały Mistrzostwa Opola w Sztafetowych Biegach Przełajowych 8x700 m. Największy sukces zanotował zespół sztafetowy naszych licealistek, zdobywając tytuł Wicemistrza Opola. Dziewczęta wystąpiły w składzie: Barton Anna, Cieśla Julia, Kalla Marta, Kowalczyk Olga, Kowalska Dominika, Królicka Anna, Lejczak Anna, Rekiel Anna. Pozostałe nasze sztafety również spisały się wyśmienicie, zajmując 3 miejsca w swoich kategoriach. "Brązowi" licealiści biegli w składzie: Cop Kacper, Czech Tomasz, Jorgen Artur, Sikora Maksym, Śmiegielski Mateusz, Świstun Eugeniusz, Tymczyszyn Sebastian, Walczak Kamil. Gimnazjalistki stanęły na najniższym stopniu podium biegnąc w składzie: Karolina Barańska, Natalia Burzyńska, Joanna Iglesias, Martyna Łopianiak, Katarzyna Rekiel, Aleksandra Rogala, Paulina Tomaszewska i Oliwia Zięba. Skład "brązowych" gimnazjalistów: Aleksander Czajka, Wojciech Gabryelski, Filip Gajewski, Pascal Garack, Mateusz Grozdanowicz, Tomasz Iglesias, Szymon Wach i Miłosz Wiśniewski.