Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

O szkole \ Sport

Piłkarze ręczni na podium Mistrzostw Opola
Udanie dla naszych licealistów zakończyła się trzyetapowa rywalizacja w tegorocznych rozgrywkach piłki ręcznej. W rozegranych w dniu 24 lutego 2016 r. zawodach finałowych, nasi reprezentanci zajęli 3 miejsce.

15 lutego 2016 r. na pięknych obiektach Politechniki Opolskiej rozgrywane były eliminacje grupowe. W tej fazie rozgrywek, rywalami naszych szczypiornistów były drużyny Zespołu Szkół Elektrycznych, PLO nr I i Zespołu Szkół Ekonomicznych. Nasz „team” zaprezentował się bardzo dobrze pokonując faworyzowanych i bardziej utytułowanych rywali. 1 miejsce w grupie dało nam awans do rundy półfinałowej. W turnieju półfinałowym, rozegranym w dniu 22 lutego, nasz zespół pokonał drużyny Zespołu Szkół Budowlanych i Zespołu Szkół Mechanicznych. Nieznaczna porażka z ZSZ WZDZ sprawiła, że zajęliśmy 2 miejsce, premiowane udziałem w „Final four”. Finały rozegrane w hali PSP 29 w Opolu były niezwykle ciekawe. Ostatecznie nasza drużyna w walce o brązowy medal pokonała Zespół Szkół Elektrycznych 15-9. Mistrzem Opola została drużyna PLO nr VI a tytuł wicemistrza wywalczyli reprezentanci ZSZ WZDZ.

Na szczególe uznanie we wszystkich fazach rozgrywek, zasługuje postawa naszych liderów Tomka i Grzegorza Okos, którzy swoim doświadczeniem i wspaniałą, skuteczną grą motywowali zespół.