Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

O szkole \ Sport

Narciarze na podium w Zieleńcu
W dniach 18-19.02.2016 r. Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Opolu, zorganizował w Zieleńcu Mistrzostwa Miasta Opola w Narciarstwie Alpejskim. Bardzo dobrze zaprezentowali się w tych zawodach zarówno nasi gimnazjaliści jak i licealiści. Zawody szkół gimnazjalnych, pomimo padającej mżawki, były pasjonujące i szczęśliwe dla naszych reprezentantów. W kategorii dziewcząt zwyciężyła uczennica klasy 3gA - Natalia Czechowska a kategorii chłopców, tytuł wicemistrzowski wywalczył uczeń klasy 2gB - Mateusz Grozdanowicz. Na 3 miejscu w kategorii chłopców uplasował się Adam Karpiński z klasy 3gA. Pozostali nasi reprezentanci wypadli równie dobrze, zajmując miejsca tuż za podium (Pascal Garack i Tycjan Kołodziej obaj 2gB).

W piątek pogoda w Zieleńcu była już zdecydowanie bardziej łaskawa dla narciarzy. Świetne warunki narciarskie doskonale wykorzystali nasi licealiści. W kategorii dziewcząt na podium stanęły aż dwie nasze uczennice. Zwyciężyła Monika Piłat z klasy 3d a miejsce 3 zajęła Zuzanna Dydek z klasy 3c. Tuż za podium kolejne nasze narciarki Kasia Grozdanowicz i Martyna Łukaszyk. W kategorii chłopców na najniższym stopniu podium stanął Alex Wrzosek (1b) a w pierwszej dziesiątce uplasowali się Janusz Wrzosek (2c), Sebastian Tymczyszyn (2a) i Piortek Kozłowski (3a).

Opiekunem naszych narciarzy był Ryszard Marcinów.