Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

O szkole \ Sport

Mistrzostw Opola w Lekkiej Atletyce - 15 razy nasi uczniowie stawali na podium

Doskonały występ zanotowali nasi licealiści w rozegranych w dniu 20 maja Mistrzostwach Opola w Lekkiej Atletyce. Aż 15 razy nasi uczniowie stawali na podium tej imprezy. Gdyby nie matury, medali mogło być jeszcze więcej. Szczególnie widoczne na stadionie lekkoatletycznym były nasze dziewczęta, które zdobyły 11 medali. Multimedalistki to: Małgorzata Mynte i Agata Siewruk. Małgosia to złota medalistka w skoku w dal (4.85 cm) i srebrna medalistka w biegu na 100 m ppł. Agata złoto wywalczyła w rzucie oszczepem (32.80 m) a srebrny medal zdobyła w rzucie dyskiem. Te zawodniczki pobiegły również w sztafecie 4x100 m. Wspomagane Natalią Szewczyk i Natalią Sierżant dziewczęta wywalczyły tytuł wicemistrzowski. Obie Natalie zdobyły także medale indywidualne. Szewczyk bezapelacyjnie wygrała bieg na 100 m (z rekordem życiowym 13.50 s) a Sierżant wywalczyła brąz w biegu na 200 m. W skoku wzwyż wystartowały 2 nasze reprezentantki i obie stanęły na podium. Karolina Dezor zdobyła srebrny a Agata Świątek brązowy medal. W biegu na 400 m, 2 miejsce zajęła Anna Królicka a brąz w biegu na 800 m wywalczyła Kamila Próchnicka.
W rywalizacji chłopców złote medale wywalczyli: Artur Jörgen w trójskoku i Sebastian Tymczyszyn w biegu na 1500 m. Brązowy medal w trójskoku wywalczył maturzysta Robert Charkiewicz. Brąz w biegu sztafetowym 4x100 m wywalczyli: Artur Jörgen, Bartek Stucke, Robert Charkiewicz i Wojciech Adamczyk.