Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej - Curie w Opolu

O szkole \ Sport

5 złotych medali naszych lekkoatletek na Mistrzostwach Województwa

Skromna, 7-osobowa  reprezentacja naszego liceum wystartowała 9 czerwca 2014 r. na Mistrzostwach Województwa w Lekkiej Atletyce, które odbyły sie w Kędzierzynie-Koźlu. Systematyczne treningi zaowocowały już dobrym występem naszych reprezentantów na Mistrzostwach Opola i dawały nadzieję na udany start na szczeblu wojewódzkim.  Tak też się stało, wyjazd okazał się wielkim sukcesem.

Mistrzostwo Województwa Opolskiego zdobyły:

Weronika Bąk (2d) w pchnięciu kulą (11,90 m) i rzucie dyskiem - (34,65 m)
Machner Ines (2a) w trójskoku - (10,67)
Małgorzata Mynte (2d) – w biegu na 100 m ppł (16,31 s)
Sztafeta 4x100 m – (Natalia Szewczyk (1a), Małgorzata Mynte, Kamila Łachut (1b), Ines Machner) -54,35 s
Srebrny medal wywalczyła Małgorzata Mynte w skoku w dal (5,18 m) a brązowy również w skoku w dal - Ines Machner (4,95 m)

Katarzyna Zator (1b)  zajęła 4 miejsce w trójskoku - (9,30 m), Natalia Szewczyk w finale biegu na 100 m zajęła 5 miejsce (14,14 s) a Ola Kamieniak (1d) była 9 w rzucie oszczepem (23,85 m).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów :-)

Szkoda, że z powodu innych wyjazdów, w zawodach nie wystartowali  nasi chłopcy, medaliści Mistrzostw Opola (Robert Charkiewicz (2b) i Tomasz Okos (1b), którzy też mieliby duże szanse medalowe.

Opiekun: Ryszard Marcinów