Wirtualny Dzień Otwarty dla kandydatów na studia

Wirtualny Dzień Otwarty dla kandydatów na studia

Po raz pierwszy Uniwersytet Śląski w Katowicach organizuje dzień otwarty dla kandydatów na studia w formie wirtualnej. Wydarzenie online rozpocznie się już 4 czerwca o godz. 9.00.

Podczas dnia otwartego: poznacie zasady rekrutacji na studia, zapoznacie się z ofertą kierunków w języku polskim oraz angielskim, dowiecie się, na jakie wsparcie może liczyć nasz student, obejrzycie specjalnie przygotowane miniwykłady, będziecie mogli również zadać pytania reprezentantom kierunków.

Dla tych, którzy poszukują najlepszego miejsca na dalsze kształcenie oraz rozwój ścieżki kariery naukowej przedstawimy także ofertę studiów II i III stopnia. Do waszej dyspozycji będą przedstawiciele dwóch szkół doktorskich oraz Kolegium Indywidualnych Studiów Międzyobszarowych.

Zachęcamy do śledzenia wydarzenia na Facebooku.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://us.edu.pl/kandydat/dzien-otwarty-uniwersytetu-slaskiego/

Poniżej udostępniamy program Wirtualnego Dnia Otwartego UŚ, który składa się z czterech części.

CZĘŚĆ I: POZNAJ SWOJĄ UCZELNIĘ - UNIWERSYTET ŚLĄSKI W KATOWICACH
Start o godz. 9.00

CZĘŚĆ II: POZNAJ SWÓJ WYDZIAŁ LUB JEDNOSTKĘ DYDAKTYCZNĄ UŚ
Start o godz. 11.00
W ramach tej części poznasz bliżej swój wydział lub jednostkę dydaktyczną UŚ, wysłuchasz miniwykładów, a także zyskasz możliwość zapoznania się z dodatkowymi materiałami przygotowanymi przez wydziały i jednostki.
Prezentacje:

CZĘŚCI III i IV: POZNAJ SWÓJ KIERUNEK STUDIÓW ORAZ AKTYWNOŚCI STUDENCKIE
Start o godz. 13.00
W trakcie dnia otwartego będziesz mógł zadawać pytania przedstawicielom poszczególnych kierunków oraz reprezentantom różnych aktywności studenckich. Niektóre osoby będą do dyspozycji w dniu wydarzenia - 4 czerwca, pozostałe w terminach od 15 do 30 czerwca.