OD 16.07. DO 16.08.2019

Olimpiady i konkursy

Rok szkolny - 2016/2017

XXIX Olimpiada Filozoficzna

W centralnym finale XXIX Olimpiady Filozoficznej, która odbyła się w dniach 21-22 kwietnia 2017 r. w Warszawie,
Dominik Mrohs, uczeń maturalnej klasy biologiczno – chemicznej III LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu uzyskał tytuł finalisty.

63 Olimpiada Chemiczna

W dniach 31 marca i 1 kwietnia 2017 roku, na Wydziale Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, 94 uczniów z całej Polski przystąpiło do finałowego etapu 63. Olimpiady Chemicznej . Zawodnicy rozwiązywali 5 zadań teoretycznych oraz 2 zadania laboratoryjne.
Wśród laureatów tegorocznej olimpiady swój kolejny sukces osiągnęła
ANNA KRÓLICKA – uczennica kl. III biologiczno - chemicznej III LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu.

46 Olimpiada Biologiczna

W 46 finale Olimpiady Biologicznej, który odbył się w Warszawie w dn. 20-22.04. 2017., dwoje uczniów maturalnej klasy biologiczno – chemicznej
III LO IM. m. Skłodowskiej – Curie w Opolu
zdobyło tytuły finalistów.
Te wspaniałe sukcesy należą do Anny Królickiej
oraz Michała Pałuchowskiego.

XXV edycja Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej „Nie traćmy pamięci”

Nadrzędnym celem konkursu jest kształtowanie postaw obywatelskich poprzez rozwijanie i pogłębianie wśród młodzieży zainteresowania historią XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki jenieckiej. Konkurs służy też rozbudzaniu wrażliwości na cierpienia ofiar systemów totalitarnych: nazizmu i stalinizmu, szacunku dla ludzi broniących swojej godności oraz kształtowaniu odpowiedzialnych postaw wobec teraźniejszości i przyszłości.

XLIII Olimpiada Geograficzna

W dniach 21-23 kwietnia w Suwałkach odbyły się finałowe zawody XLIII Olimpiady Geograficznej. Podczas zawodów uczestnicy oprócz rozwiązywania zadań sprawdzających wiedzę i umiejętności geograficzne (3 etapy), brali udział w zajęciach terenowych. Uczestniczyli również w całodniowych warsztatach na obszarze Suwalskiego Parku Krajobrazowego i Wigierskiego Parku Narodowego.

XV edycja Olimpiady Znajomości Afryki

Finalistą tegorocznej XV edycji Olimpiady Znajomości Afryki został uczeń klasy 3a Sebastian Tymczyszyn, pod opieką mgr Małgorzaty Chalińakiej.

XXVII Olimpiada Teologii Katolickiej

23.03 – 25.03.2017 w Lublinie odbył się finał. Spośród 104 uczniów zakwalifikowanych Damian Baron z kl. 2a został finalistą!

NAJLEPSZY W RECYTACJI! - finał XXV edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej ,,Nie traćmy pamięci"

W dn. 7 kwietnia w siedzibie Centralnego Muzeum Jeńców wojennych w Łambinowicach-Opolu odbył się finał XXV edycji Konkursu Recytatorskiego Poezji Jenieckiej ,,Nie traćmy pamięci". W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nagrodę I stopnia zdobył uczeń kl. 2a Damian Baron.

FINAŁ 40 OLIMPIADY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

W dniach 31.03 - 2.04. 2017 odbył się w Poznaniu

FINAŁ 40 OLIMPIADY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

Nasi uczniowie zajęli zaszczytne miejsca jako laureaci:

Program "Złote Dziecko"

Wśród Złotych Dzieci 2017 już po raz drugi znalazł się uczeń opolskiej Trójki, judoka Jakub Pankowski z kl. II d

« 3 4 [5] 6 7 z 15 stron »