W dniach: 23.12.2019 - 03.01.2020

Dzisiaj jest poniedziałek, 16 grudzień 2019r,

Rok szkolny - 2016/2017

Rafał Polak zwycięża w biegu WOŚP w Opolu

Spektakularny sukces odniósł uczeń naszego liceum Rafał Polak (1d), który zwyciężył w biegu "Policz sie z cukrzycą", organizowanym w ramach WOŚP 2017. W niedzielę 15 stycznia o godz.12.30, kilkuset biegaczy wystartowało z Placu Wolności, na trasę 4 kilometrowego biegu. Wśród uczestników biegu nie zabrakło uczniów naszej szkoły. Oprócz wspomnianego Rafała w biegu wystartowali: Krzysztof Garbowicz, Patryk Dobrowolski, Filip Gajewski i Karolina Tulik.

SUKCESY NASZYCH SZACHISTÓW !!!

Tuż przed świętami zakończyły się zmagania szachistów w Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w Szachach Drużynowych. Nasza szkolna drużyna pierwszy etap rozpoczęła od sukcesu wygrywając finał miejski i zdobywając 1 miejsce wśród wszystkich szkół licealnych w Opolu (w tym pokonując stałego rywala z PLO nr 2).

Finał Mistrzostw Opola Szkół Gimnazjalnych w koszykówce dziewcząt

15 grudnia 2016 r odbył się w hali sportowej Publicznego Gimnazjum nr 7 w Opolu przy ul.Oleskiej 68 *Finał Mistrzostw Opola Szkół Gimnazjalnych w koszykówce dziewcząt*. *Reprezentacja naszego gimnazjum zdobyła 3 miejsce - brązowy medal !!*

MIKOŁAJKI NA SPORTOWO – „BIOLCHEMY” NIEPOKONANE !!! Dzień Świętego Mikołaja młodzież naszego liceum spędziła na sportowo. Reprezen

Dzień Świętego Mikołaja młodzież naszego liceum spędziła na sportowo. Reprezentacje klas 1 i 2 wzięły udział w Mikołajkowym Turnieju Piłki Siatkowej.

Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Szachach - Drużynowo

Uczniowie z gimnazjum wywalczyli srebrny medal w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowo!!!

MIKOŁAJKI NA WESOŁO

Jak co roku w grudniu, nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali dla klas pierwszych gimnazjum MIKOŁAJKI NA WESOŁO .

Brązowy medal - piłka nożna chłopcy

Dnia 10.11.2016 roku reprezentacja chłopców z gimnazjum wywalczyła brązowy medal w finale mistrzostw Opola w piłcę nożnej. Po trudnych eliminacjach ze szkołą PG 5 i PG4 awansowaliśmy do finału, gdzie spotkaliśmy się ze szkołami PG8, PG7, PG4.

Brązowy medal naszych szachistów z gimnazjum!!!

W miniony piątek (18.11.2016) w Opolu odbyły się Mistrzostwa Opola szkół gimnazjalnych w szachach drużynowo. Naszym gimnazjalistom udało się wywalczyć trzecie miejsca, a tym samym awansować do półfinału wojewódzkiego. Brawo!

Kolejny sukces gimnazjalistek w badmintonie!!!

21 października odbyły się Mistrzostwa Opola Szkół Gimnazjalnych w badmintonie. Naszą srebrną trójkę reprezentowały: Ada Kępczyńska, Marysia Szuster, obie z 2gb i Amelia Konfisz z 1gb. Dziewczyny w pięknym stylu przeszły eliminacje w swojej grupie i wyszły z pierwszego miejsca, co dało im mozliwość wejścia do połfinału i walkę o medal.

Biegam bo lubię:)

Bieganie to jedna z najprostszych i najpopularniejszych form aktywności ruchowej. Niestety młodzież na lekcjach WF niechętnie uczestniczy w tego typu zajęciach. Czy bieganie na WF-ie musi być tylko "zaliczaniem" kolejnych kółek na szkolnym stadionie? Jakie formy biegów możemy uprawiać? Jak polubić bieganie?

« 3 4 [5] 6 7 z 14 stron »