Szanowni Państwo:

Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie

W związku ze zwiększającą się ilością uczniów i nauczycieli III LO w Opolu kierowanych na kwarantannę i nadzór epidemiologiczny w ostatnim czasie, mimo przejścia od wczoraj pracy szkoły na tryb hybrydowy

INFORMUJĘ  – NA PODSTAWIE POZYTYWNEJ OPINII PPIS W OPOLU

ORAZ ZGODY ORGANU PROWADZĄCEGO  SZKOŁĘ–

ŻE ZAWIESZAM ZAJĘCIA WE  WSZYSTKICH ODDZIAŁACH  PLO NR III W OPOLU

OD 21.10.2020.r  DO  30.10.2020r.

CO OZNACZA, ŻE W TYM OKRESIE ZAJĘCIA REALIZOWANE BĘDĄ W TRYBIE ZDALNYM

Na tę decyzję, która nie jest oczywiście dobrym  rozwiązaniem w odniesieniu do dydaktyki ( ale lepszego nie znamy) ani panaceum na rozszerzającą się pandemię, wpływają również informacje od uczniów o problemach z dojazdami do szkoły, powtarzających się dla całych rodzin kolejnych tygodni kwarantanny, ponieważ rodzeństwo i rodziny uczą się i pracują w różnych środowiskach, jak również stresie i napięciu wobec zagrożenia zakażeniem.

OD  ŚRODY  21 PAŹDZIERNIKA  DO PIĄTKU 30 PAŹDZIERNIKA WSZYSTKIE KLASY BĘDĄ REALIZOWAĆ ZAJĘCIA WEDŁUG HARMONOGRAMU, KTÓRY ZNAJDUJE SIĘ NA STRONIE SZKOŁY; www.lo3.opole.pl    w zakładce „zdalne nauczanie”.

LEKCJE PROWADZONE BĘDĄ SYNCHRONICZNIE W APLIKACJI TEAMS ORAZ CZĘŚCIOWO INNYMI METODAMI PRACY NA ODLEGŁOŚĆ. Ogólne zasady pracy zdalnej w PLO nr III znajdziecie Państwo w zakładce „Covid- 19”

PROSZĘ RÓWNIEŻ NA BIEŻĄCO ŚLEDZIĆ ZASTĘPSTWA ze względu na sporą absencję nauczycieli.

Sprzęt – tylko  dla najbardziej potrzebujących uczniów ! ( laptop) można wypożyczyć w szkole, zgłaszając  się do sekretariatu.

JAK DO TEJ PORY, PROSZĘ O STAŁY KONTAKT  Z WYCHOWAWCAMI KLAS I DYREKCJĄ SZKOŁY PRZEZ     E – DZIENNIK.

ŻYCZĘ ZDROWIA

Dzisiaj jest środa, 21 październik 2020r,

Projekty profilaktyczne

Rok szkolny - 2014/2015

Program profilaktyki palenia tytoniu "Znajdź właściwe rozwiązanie"

Program adresowany jest do uczniów starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjum.

Projekt "Szkoła promująca zalecenia Europejskiego Kodeksu Walki z Rakiem"

To ogólnopolski projekt edukacyjny, realizowany w ramach zadania „Prewencja pierwotna nowotworów”, wchodzącego w zakres „Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych na lata 2006-2015” (przejętego ustawą sejmową w roku 2005).

Projekt "Zachowaj równowagę"

Projekt „Zapobieganie nadwadze i otyłości oraz chorobom przewlekłym poprzez edukację społeczeństwa w zakresie żywienia i aktywności fizycznej” współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

Projekt "Szkoła w ruchu"

Ruch, zdrowie i bezpieczeństwo – to najważniejsze hasła „Roku Szkoły w Ruchu”, a takim został ogłoszony przez Ministra Edukacji Narodowej rok szkolny 2013/2014.

« 1 [2] z 2 stron »