OD DNIA 16 LIPCA 2018

Dzisiaj jest piątek, 20 lipiec 2018r,

Wydarzenia i imprezy szkolne

Rok szkolny - 2017/2018

Praska wiosna uczniów III LO 07- 09 marca 2018 r.

Klasy II – społeczno – prawna i matematyczno – informatyczna, zwiedzanie Pragi rozpoczęły spacerem ze Strahowa na plac Hradczański, podziwiając w międzyczasie wspaniałą panoramę Hradczan i Malej Strany.

TARGI EDUKACYJNE

Serdeczne podziękowania dla Wszystkich nauczycieli , uczniów i pracowników obsługi zaangażowanych w organizację Targów Edukacyjnych – EDU 2018.

Zbiórka misiów

Wspólnie z Uniwersytetem Opolskim organizujemy akcję pt: "Nie bij mnie - kochaj mnie".
W tym celu w naszej szkole jest organizowana zbiórka misiów, która potrwa do 16 marca. Maskotki mogą być używane lub nowe.

Konferencja poświęcona strajkom studenckim

W dniu 8 marca, na zaproszenie Wojewody Opolskiego, klasa III społeczno – prawna wzięła udział w konferencji poświęconej strajkom studenckim, które odbyły się w marcu 1968 roku.

Zbiórka pluszaków

„Niesamowite kobiety Śląska Opolskiego”

Wystawa przygotowana przez dr Joannę Banik z Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Warsztaty klas dwujęzycznych czyli matematyka po angielsku w Trójce

Już po raz kolejny gimnazjaliści PG nr 9 i uczniowie klasy I MBA - klas z wykładowym językiem angielskim III LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu, przygotowali lekcję otwartą dla klasy 7c (również dwujęzycznej) ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Opolu.

O 100 – leciu Odzyskania Niepodległości przez Polskę po angielsku

O 100 – leciu Odzyskania Niepodległości przez Polskę po angielsku/
Klasy dwujęzyczne C z wykładowym językiem angielskim wzięły udział w spotkaniu 14 lutego 2018 w Miejskiej Bibliotece Publicznej,

„Kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat”

Konferencja mająca na celu upamiętnienie osób uhonorowanych medalem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”
16 luty 2018

„Marszałkowskie Talenty”

Na prośbę Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, informujemy że do dnia 9 marca 2018 r. można składać wnioski o przyznanie stypendium Marszałka Województwa Opolskiego w dziedzinie twórczości artystycznej – „Marszałkowskie Talenty”.

« [1] 2 3 4 5 z 120 stron »