Szanowni Państwo;
Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie  naszych uczniów.

W związku z kolejną  informacją Ministra Edukacji Narodowej o wprowadzeniu przedłużenia zdalnej edukacji w polskich szkołach przekazuję, że po 24 maja  br. edukacja nadal prowadzona  będzie w formie zdalnej.

W dniach 26-27-28 maja zapraszamy Rodziców/ Opiekunów do konsultacji z nauczycielami, również w formie zdalnej – poprzez e -dziennik III LO w Opolu.

Przypominam maturzystom o zapoznaniu się z harmonogramem oraz zasadami reżimu sanitarnego egzaminów, które rozpoczynają się 8 czerwca 2020r.
Nadal prowadzimy konsultacje  i zajęcia dla naszych absolwentów przygotowujące do matury, w formie e- learningowej, zgodnie z podanym harmonogramem.

Kandydatów do klas I naszej szkoły w roku 2020/2021 zapraszam do śledzenia informacji dotyczących rekrutacji na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej

oraz udziału w projekcie Akcja – Rekrutacja na stronie lo3.opole.pl i FB szkoły, dzięki któremu będzie można nieco lepiej poznać III LO w Opolu.

W sprawach pilnych – jak dotychczas – prosimy o kontakt poprzez pocztę internetową sekretariat@lo3.opole.pl oraz e – dziennik.

24.05.2020.

Dzisiaj jest sobota, 30 maj 2020r,

REKRUTACJA 2020/2021

Rok szkolny - 2020/2021

Regulamin i terminarz rekrutacji do III Liceum Ogólnokształcącego w Opolu - 2020

Wewnątrzszkolny regulamin rekrutacji uczniów do klas pierwszych w Publicznym Liceum Ogólnokształcącym nr III
z Oddziałami Dwujęzycznymi w Opolu w roku szkolnym 2020/2021.

AKCJA REKRUTACJA

Pragniemy serdecznie zaprosić ósmoklasistów w nasze wirtualne progi i niniejszym przybliżyć nieco nasze liceum i społeczność szkolną.
Z radością powitamy Was w przyszłym roku szkolnym w murach opolskiej Trójki!

Zapraszamy do obejrzenia filmów:

Rekrutacja - liceum 2020

NA CZYM POLEGA METODA CLIL?

KLASA DWUJĘZYCZNA MATEMATYCZNO - PRZYRODNICZA W III LO W OPOLU
z wykładowym językiem angielskim

CLIL to Content and Language Integrated Learning, czyli metoda nauczania języka obcego polegająca na integrowaniu treści zawartych w podstawie programowej przedmiotów nauczanych w szkole z nauką w języku obcym. W naszej szkole - w języku angielskim. Dzięki temu uczniowie traktują język obcy jako naturalne narzędzie komunikacji. Metoda CLIL jest rekomendowana przez Europejską Komisję na rzecz promowania nauki języków obcych i różnorodności językowej.

Drodzy Ósmoklasiści, Rodzice i Opiekunowie!

Minister Edukacji Narodowej przedstawił dzisiaj PROJEKT HARMONOGRAMU rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021.
Ustalony przez Ministra harmonogram postępowania rekrutacyjnego do szkół dla młodzieży dostosowany jest do zmienionego terminu tegorocznego egzaminu ósmoklasisty, w tym terminu wydania zaświadczenia o wyniku tego egzaminu przez okręgowe komisje egzaminacyjne (do 31 lipca).

Zachęcamy do zapoznania się z tym projektem na stronie:

Ostateczne terminy rekrutacji opublikujemy na stronie szkoły po podaniu ich przez Ministra Edukacji Narodowej.

Komunikat w sprawie zmian zasad rekrutacji na rok szkolny 2020/2021 do szkół ponadpodstawowych w związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty

Rok szkolny - 2019/2020

Rekrutacja do 4-letniego liceum (po szkole podstawowej)

Rekrutacja do 3-letniego liceum (po gimnazjum)