Szanowni Państwo;
Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie  naszych uczniów.

W związku z kolejną  informacją Ministra Edukacji Narodowej o wprowadzeniu przedłużenia zdalnej edukacji w polskich szkołach przekazuję, że po 24 maja  br. edukacja nadal prowadzona  będzie w formie zdalnej.

W dniach 26-27-28 maja zapraszamy Rodziców/ Opiekunów do konsultacji z nauczycielami, również w formie zdalnej – poprzez e -dziennik III LO w Opolu.

Przypominam maturzystom o zapoznaniu się z harmonogramem oraz zasadami reżimu sanitarnego egzaminów, które rozpoczynają się 8 czerwca 2020r.
Nadal prowadzimy konsultacje  i zajęcia dla naszych absolwentów przygotowujące do matury, w formie e- learningowej, zgodnie z podanym harmonogramem.

Kandydatów do klas I naszej szkoły w roku 2020/2021 zapraszam do śledzenia informacji dotyczących rekrutacji na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej

oraz udziału w projekcie Akcja – Rekrutacja na stronie lo3.opole.pl i FB szkoły, dzięki któremu będzie można nieco lepiej poznać III LO w Opolu.

W sprawach pilnych – jak dotychczas – prosimy o kontakt poprzez pocztę internetową sekretariat@lo3.opole.pl oraz e – dziennik.

24.05.2020.

Dzisiaj jest sobota, 30 maj 2020r,

Rok szkolny - 2011/2012

Z HISTORII PUBLICZNEGO GIMNAZJUM NR 9 - Motto szkoły: CAŁE ŻYCIE JEST SZKOŁĄ ( S.Sempołowska)

Dyrektorzy szkoły:
• 1999-2005 mgr Irena Koszyk
• 2006- nadal mgr Joanna Raźniewska

Liczba oddziałów: 6

Historia III LO w Opolu

6 czerwca 1945 – powstaje nasze III Liceum z podziału II Gimnazjum i Liceum Męskiego. Pierwszym dyrektorem został Jan Zembaty. W czerwcu 1948 roku szkołę opuścili pierwsi absolwenci. W następnych latach nasza szkoła utrwalała swoją pozycję, mimo kilku reform systemu szkolnego – te pionierskie lata to jedne najbardziej wartościowych kart w szkolnej kronice.
We wrześniu 1960 roku w naszej szkole uczyło się 568 uczniów, w tym 270 w liceum. Nasza szkoła była przez wiele lat postrzegana jako „męska”. Jednak to z czasem się zmienia wraz z kolejnymi reformami. ...

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III im. M. Skłodowskiej - Curie w Opolu

Rok szkolny - 2010/2011

Irena Koszyk