Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie

NAJLEPSZYM LICEUM w Opolu i województwie opolskim oraz na 33 miejscu w Polsce

Dzisiaj jest piątek, 18 styczeń 2019r,

Rok szkolny - 2018/2019

Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Karate Kyokushin

W niedzielę 13 stycznia 2019 roku w Turku odbył się Turniej Kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy Karate Kyokushin. Startowało w nim ponad 200 zawodników z całej Polski. Michał Wachnicki, uczeń klasy 1e, wystartował w konkurencji kata juniorów. Był to bardzo udany występ, dający prawo udziału w Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Pradze.

DeBBata organizowana pod patronatem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie

W dniach 10-11.01. 2019 szkolna drużyna „debatantów” z III LO – w składzie: Laura Piontek, Julia Macha, Barbara Łabędzka i Michał Tratkiewicz (kl. II c) uczestniczyła w szkoleniach z autoprezentacji i technik negocjacyjnych będących częścią programu DeBBaty organizowanego pod patronatem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, którego głównym elementem jest ogólnopolski konkurs debat oksfordzkich. W warsztatach autoprezentacji i sztuki argumentacji wzięła również udział klasa humanistyczna II a.

III Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Prawie Wyborczym „Wybieram Wybory”

Zapraszamy serdecznie do udziału w konkursie Wybieram Wybory.

Informacyjne spotkanie z młodzieżą dotyczące możliwości dalszego kształcenia i ścieżek kariery związanych z polską wojskowością

Spotkanie z Wojskowym Komendantem Uzupełnień – ppłk.dypl. Piotrem Mielniczukiem
informacyjne spotkanie z młodzieżą dotyczące możliwości dalszego kształcenia i ścieżek kariery związanych z polską wojskowością * w tym WAM, WAT
15 stycznia ( wtorek) , godz. 11.40 aula
Klasy : 2d, 3 b, 3 d

Stypendium za szczególne osiągnięcia w r.sz. 2018/2019

Zgodnie z informacją Opolskiego Kuratorium Oświaty, wśród tegorocznych stypendystów MEN, otrzymujących stypendium za szczególne osiągnięcia w r.sz. 2018/2019 znaleźli się dwaj uczniowie III LO w Opolu

XXI Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2019

Brawa dla najlepszych!

Były dyplomy, gratulacje, pamiątkowe zdjęcia, a nawet deszcz confetti na zakończenie uroczystości: tak wyglądał 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy, który odbył się 10 stycznia w kampusie Grupy Uczelni Vistula w Warszawie. Najlepszym szkołom z całej Polski gratulowała Kapituła Rankingu, rektorzy i prorektorzy uczelni, prezydenci miast, reprezentanci władz oświatowych.

Złoto dla PG 9!

Mateusz Zieliński, Maciej Durlik i Aleksander Czajka mistrzami Opola Szkół Gimnazjalnych
w Badmintonie. Chłopcy mierzyli się ze świetnymi drużynami, ale okazali się najlepsi!

Gratulacje!

"Tydzień dla Sebastianka"

W dniach 17-20.12.2018r. w naszej szkole odbyła się zbiórka środków dla Sebastiana Wilka. 11-latek choruje na Zespół Pradera-Williego. Choroba ta związana jest z wiotkością mięśni, chronicznym łaknieniem i wieloma aspektami zaburzeń psychoruchowych.

We współpracy ze Stowarzyszeniem Odra - Niemen, wspierającym Polaków mieszkających na terenie Litwy, Białorusi i Ukrainy w ramach akcji Rodacy –

ORGANIZUJEMY ZBIÓRKĘ ŻYWNOŚCI
O DŁUGIM TERMINIE WAŻNOŚCI,
KTÓRA ZOSTANIE PRZEKAZANA POTRZEBUJĄCYM „KRESOWIAKOM”

Lekkoatleci trenują na obozach i zdobywają medale

Sezon startów lekkoatletycznych na stadionie rozpocznie się pod koniec kwietnia. Co roku nasi uczniowie zdobywają wiele medali na mistrzostwach miasta, województwa a najlepsi z sukcesami startują na Mistrzostwach Polski. Sukcesy to efekt systematycznej pracy treningowej.

« [1] 2 3 4 5 z 23 stron »