Szanowni Państwo:

Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie

W związku ze zwiększającą się ilością uczniów i nauczycieli III LO w Opolu kierowanych na kwarantannę i nadzór epidemiologiczny w ostatnim czasie, mimo przejścia od wczoraj pracy szkoły na tryb hybrydowy

INFORMUJĘ  – NA PODSTAWIE POZYTYWNEJ OPINII PPIS W OPOLU

ORAZ ZGODY ORGANU PROWADZĄCEGO  SZKOŁĘ–

ŻE ZAWIESZAM ZAJĘCIA WE  WSZYSTKICH ODDZIAŁACH  PLO NR III W OPOLU

OD 21.10.2020.r  DO  30.10.2020r.

CO OZNACZA, ŻE W TYM OKRESIE ZAJĘCIA REALIZOWANE BĘDĄ W TRYBIE ZDALNYM

Na tę decyzję, która nie jest oczywiście dobrym  rozwiązaniem w odniesieniu do dydaktyki ( ale lepszego nie znamy) ani panaceum na rozszerzającą się pandemię, wpływają również informacje od uczniów o problemach z dojazdami do szkoły, powtarzających się dla całych rodzin kolejnych tygodni kwarantanny, ponieważ rodzeństwo i rodziny uczą się i pracują w różnych środowiskach, jak również stresie i napięciu wobec zagrożenia zakażeniem.

OD  ŚRODY  21 PAŹDZIERNIKA  DO PIĄTKU 30 PAŹDZIERNIKA WSZYSTKIE KLASY BĘDĄ REALIZOWAĆ ZAJĘCIA WEDŁUG HARMONOGRAMU, KTÓRY ZNAJDUJE SIĘ NA STRONIE SZKOŁY; www.lo3.opole.pl    w zakładce „zdalne nauczanie”.

LEKCJE PROWADZONE BĘDĄ SYNCHRONICZNIE W APLIKACJI TEAMS ORAZ CZĘŚCIOWO INNYMI METODAMI PRACY NA ODLEGŁOŚĆ. Ogólne zasady pracy zdalnej w PLO nr III znajdziecie Państwo w zakładce „Covid- 19”

PROSZĘ RÓWNIEŻ NA BIEŻĄCO ŚLEDZIĆ ZASTĘPSTWA ze względu na sporą absencję nauczycieli.

Sprzęt – tylko  dla najbardziej potrzebujących uczniów ! ( laptop) można wypożyczyć w szkole, zgłaszając  się do sekretariatu.

JAK DO TEJ PORY, PROSZĘ O STAŁY KONTAKT  Z WYCHOWAWCAMI KLAS I DYREKCJĄ SZKOŁY PRZEZ     E – DZIENNIK.

ŻYCZĘ ZDROWIA

Dzisiaj jest środa, 21 październik 2020r,

Rok szkolny - 2020/2021

Prymusi Opolszczyzny nagrodzeni. Najlepsi nauczyciele i uczniowie Opolszczyzny otrzymali nagrody marszałka województwa

58 uczniów szkół podstawowych i średnich regionu otrzymało Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego Prymus Opolszczyzny. To nagroda przyznana uczniom za szczególne osiągnięcia w roku szkolnym 2019/2020.

Szanowni Państwo: Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie

INFORMUJĘ - NA PODSTAWIE POZYTYWNEJ OPINII PPIS W OPOLU
ORAZ ZGODY ORGANU PROWADZĄCEGO SZKOŁĘ-
ŻE ZAWIESZAM ZAJĘCIA WE WSZYSTKICH ODDZIAŁACH PLO NR III W OPOLU
OD 21.10.2020.r DO 30.10.2020r.
CO OZNACZA, ŻE W TYM OKRESIE ZAJĘCIA REALIZOWANE BĘDĄ W TRYBIE ZDALNYM

PLAN DLA KLASY 3D - 20 października 2020

MISTRZOSTWA OPOLA W SZPADZIE 2020

14 listopada odbyły się w Opolu Zawody sportowe MISTRZOSTWA OPOLE W SZPADZIE 2020 I tak uczniowie naszej szkoły reprezentujący klub sportowy UKS START OPOLE uplasowali się
na miejscu 1 - w kat. szkół średnich Kacper Lubiewski i z kl. 2 AN z tytułem MISTRZA OPOLA 2020 i na miejscu 2 - w kat. szkół średnich Zuzanna Zarek z kl.2 BN z tytułem v-ce MISTRZA OPOLA 2020. Gratulujemy wspaniałych osiągnięć naszym uczniom i życzymy następnych zwycięstw.

PLAN DLA KLASY 3B - PONIEDZIAŁEK 19 PAŹDZIERNIKA 2020

XXVIII Olimpiada Informatyczna

Ministerstwo Edukacji Narodowej, Fundacja Rozwoju Informatyki oraz Komitet Główny Olimpiady Informatycznej serdecznie zapraszają uczniów Państwa Szkoły do startu w XXVIII Olimpiadzie Informatycznej, organizowanej zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie organizacji oraz sposobu przeprowadzania konkursów, turniejów i olimpiad.

Zostań panią ambasador

"Zostań panią ambasador"
12 ambasad połączyło siły, aby wesprzeć nastoletnie i dorastające dziewczęta w realizacji marzeń i zdobyciu pierwszych doświadczeń w dyplomacji.
W pierwszej edycji ogólnopolskiego konkursu dla uczennic
"Zostań Panią Ambasador"

Opolski Kurator Oświaty zaprasza

Opolski Kurator Oświaty zaprasza na:

AKCJĘ ODDAWANIA KRWI
13 października 2020r.
z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Plan lekcji dla klasy 3B

13, 15 i 16 października 2020 r.

Uczniowie/ Rodzice, uwaga !

- przypominam Państwu, że 14 października 2020 r. ( środa) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych i oczekujemy zgłoszeń uczniów, którzy w tym
dniu będą obecni w szkole, by podać harmonogram zajęć opiekuńczych.

Informację proszę przesłać do wychowawcy klasy do wtorku 13.10. do godz.
12.00.

« [1] 2 3 4 5 z 14 stron »