Szanowni Państwo:

Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie

W związku ze zwiększającą się ilością uczniów i nauczycieli III LO w Opolu kierowanych na kwarantannę i nadzór epidemiologiczny w ostatnim czasie, mimo przejścia od wczoraj pracy szkoły na tryb hybrydowy

INFORMUJĘ  – NA PODSTAWIE POZYTYWNEJ OPINII PPIS W OPOLU

ORAZ ZGODY ORGANU PROWADZĄCEGO  SZKOŁĘ–

ŻE ZAWIESZAM ZAJĘCIA WE  WSZYSTKICH ODDZIAŁACH  PLO NR III W OPOLU

OD 21.10.2020.r  DO  30.10.2020r.

CO OZNACZA, ŻE W TYM OKRESIE ZAJĘCIA REALIZOWANE BĘDĄ W TRYBIE ZDALNYM

Na tę decyzję, która nie jest oczywiście dobrym  rozwiązaniem w odniesieniu do dydaktyki ( ale lepszego nie znamy) ani panaceum na rozszerzającą się pandemię, wpływają również informacje od uczniów o problemach z dojazdami do szkoły, powtarzających się dla całych rodzin kolejnych tygodni kwarantanny, ponieważ rodzeństwo i rodziny uczą się i pracują w różnych środowiskach, jak również stresie i napięciu wobec zagrożenia zakażeniem.

OD  ŚRODY  21 PAŹDZIERNIKA  DO PIĄTKU 30 PAŹDZIERNIKA WSZYSTKIE KLASY BĘDĄ REALIZOWAĆ ZAJĘCIA WEDŁUG HARMONOGRAMU, KTÓRY ZNAJDUJE SIĘ NA STRONIE SZKOŁY; www.lo3.opole.pl    w zakładce „zdalne nauczanie”.

LEKCJE PROWADZONE BĘDĄ SYNCHRONICZNIE W APLIKACJI TEAMS ORAZ CZĘŚCIOWO INNYMI METODAMI PRACY NA ODLEGŁOŚĆ. Ogólne zasady pracy zdalnej w PLO nr III znajdziecie Państwo w zakładce „Covid- 19”

PROSZĘ RÓWNIEŻ NA BIEŻĄCO ŚLEDZIĆ ZASTĘPSTWA ze względu na sporą absencję nauczycieli.

Sprzęt – tylko  dla najbardziej potrzebujących uczniów ! ( laptop) można wypożyczyć w szkole, zgłaszając  się do sekretariatu.

JAK DO TEJ PORY, PROSZĘ O STAŁY KONTAKT  Z WYCHOWAWCAMI KLAS I DYREKCJĄ SZKOŁY PRZEZ     E – DZIENNIK.

ŻYCZĘ ZDROWIA

Dzisiaj jest środa, 21 październik 2020r,

Biblioteka poleca - czytaj on-line

Rok szkolny - 2019/2020

Leopold Tyrmand

Leopold Tyrmand: Jego śmierć była taka jak jego życie
19 maja 2020 - g. 18:00 - opowieść online
Opowiada: Marcel Woźniak

Nagranie będzie udostępnione na Facebooku i YouTubie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu

zaprasza na
TYDZIEŃ BIBLIOTEK 2020
7-15 MAJA

Czytaj z oczytanym

Czas w domu to może najlepsza okazja, by sięgnąć po klasykę

Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu

GSW proponuje sztukę w domu!

Zachęcamy do zapoznania się z propozycjami Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu przygotowanymi na czas epidemii. Warsztaty, wykłady, kurs, konkurs, rysowanie i oczywiście WYSTAWY do doświadczania w domu!

Uwaga - czytelnicy

znana z oferty darmowych e-booków aplikacja/strona WOBLINK oferuje do pobrania pewną ilość darmowych e-booków. Różna tematyka, w większości nowości wydawnicze!
szczegóły na stronie woblink.com w zakładce darmowe ebooki.

Literatura online

Na stronie Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji można znaleźć wiele informacji, gdzie znaleźć odnośniki do bibliotek cyfrowych, blogów literackich, audycji o literaturze, portali i serwisów literackich a także międzynarodowych bibliotek cyfrowych i bibliotek cyfrowych wybranych krajów.

Lista lektur dla liceum - on-line

Lektury.gov.pl

Wesele - Stanisław Wyspiański

Dramat w trzech aktach

Jakub Ćwiek na czas kwarantanny!

Jakub Ćwiek postanowił podzielić się na FB nową książką, którą pisze i publikuje w odcinkach na swoim profilu FB.

Wojciech Chmielarz KSIĄŻKA W ODCINKACH NA FB!

pomysłodawca książki na czas kwarantanny. Codziennie kolejny odcinek powieści zatytułowanej "Prosta sprawa".

« [1] 2 z 2 stron »