OD DNIA 16 LIPCA 2018

Szanowni Dyrektorzy
publicznych przedszkoli i szkół
w Opolu

Po raz kolejny pragniemy zwrócić szczególną uwagę na 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i suwerenności. W wydarzenia te powinny włączyć się wszystkie opolskie przedszkola i szkoły. Pamięć o okolicznościach wydarzeń z 1918 r. chcielibyśmy połączyć z refleksją na temat ich obrazu w świadomości dzieci i młodzieży.

Opolska Liga Robotów - Robo Elektryk Day 2018

Serdecznie zapraszamy na czwarte zawody w czwartym sezonie Opolskiej Ligi Robotów.

Zawody Robo Elektryk Day 2018 zostaną zorganizowane przez Zespół Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu i odbędą się 21 marca 2018 roku.

Opolska Liga Robotów - Robo Elektryk Day 2018

IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Talent za Talent"

Szanowna Dyrekcjo,

chcielibyśmy przypomnieć o możliwości zgłoszenia się Maturzystów z Państwa szkoły do uczestnictwa w IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Talent za Talent" organizowanego przez Stowarzyszenie Cognitis.

Szanowni Państwo,

Instytut Prawa, Administracji i Ekonomii pragnie zaprosić Uczniów ostatniej i przedostatniej klasy szkoły średniej do udziału w pierwszej edycji Ogólnopolskiego Konkursu na projekt pt.: „Co chciałbym zmienić w Polsce? Prawo, administracja, ekonomia”. Kryteria konkursu są ogólne zatem i pole do zgłaszania pomysłów bardzo szerokie. Nagrodą główną są trzy „indeksy” na kierunki: prawo, administracja i ekonomia społeczna, ponadto nagrody książkowe i wyróżnienia.

VI Poligon Przedsiębiorczości

Poligon Przedsiębiorczości to nowoczesny projekt edukacyjny, który obejmuje zagadnienia z dziedziny ekonomii, biznesu i przedsiębiorczości. Organizatorami są nauczyciele, uczniowie oraz absolwenci LXIV Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie. Celem inicjatywy jest szerzenie wiedzy ekonomicznej, promowanie postaw przedsiębiorczych oraz stworzenie platformy do spotkań i dyskusji dla młodych ludzi zainteresowanych tematyką gospodarczą.

KONKURS LITERACKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH pt.: „ŻYCZENIA DLA NIEPODLEGŁEJ”

Celem konkursu jest: propagowanie postaw patriotycznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku do Ojczyzny; popularyzacja wiedzy o historii Polski i zmaganiach narodu polskiego o niepodległość; upowszechnianie informacji o odzyskaniu przez Polskę niepodległości w listopadzie 1918 roku; kształtowanie pamięci o najważniejszych postaciach związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i suwerenności; doskonalenie mowy ojczystej poprzez własny proces twórczy; ukazywanie różnych form obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

III turniej Opolskiej Ligi Robotów

Serdecznie zapraszamy na III turniej Opolskiej Ligi Robotów, który odbędzie się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Prudniku, ul. Gimnazjalna 2 w dniu 28 lutego 2017 r.

Zapisy siódmoklasistów i gimnazjalistów do V edycji Akademii Młodego Ekonomisty we Wrocławiu

5 lutego 2018 r. ruszą zapisy do V edycji AME we Wrocławiu. Rekrutacja potrwa do 25 lutego. Dziecko należy zapisać na zajęcia poprzez formularz rejestracyjny dostępny na stronie AME i aktywny z dniem 5 lutego

VIII Ogólnopolski Konkurs Literacki dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych

Konkurs ma na celu zachęcanie młodzieży do refleksji nad sobą i otaczającym światem. Pomaga odkrywać wrażliwość, zachęca do formułowania sądów, opinii, ocen oraz nadania im literackiej, artystycznej formy. Rozwija umiejętności językowe, zmuszając do jasnego i precyzyjnego wypowiadania się poprzez krótkie komunikaty. Uświadamia młodzieży możliwość wykorzystania zdobyczy techniki dla celów artystycznych.

« [1] 2 3 4 5 z 14 stron »