Szanowni Państwo;
Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie  naszych uczniów.

W związku z kolejną  informacją Ministra Edukacji Narodowej o wprowadzeniu przedłużenia zdalnej edukacji w polskich szkołach przekazuję, że po 24 maja  br. edukacja nadal prowadzona  będzie w formie zdalnej.

W dniach 26-27-28 maja zapraszamy Rodziców/ Opiekunów do konsultacji z nauczycielami, również w formie zdalnej – poprzez e -dziennik III LO w Opolu.

Przypominam maturzystom o zapoznaniu się z harmonogramem oraz zasadami reżimu sanitarnego egzaminów, które rozpoczynają się 8 czerwca 2020r.
Nadal prowadzimy konsultacje  i zajęcia dla naszych absolwentów przygotowujące do matury, w formie e- learningowej, zgodnie z podanym harmonogramem.

Kandydatów do klas I naszej szkoły w roku 2020/2021 zapraszam do śledzenia informacji dotyczących rekrutacji na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej

oraz udziału w projekcie Akcja – Rekrutacja na stronie lo3.opole.pl i FB szkoły, dzięki któremu będzie można nieco lepiej poznać III LO w Opolu.

W sprawach pilnych – jak dotychczas – prosimy o kontakt poprzez pocztę internetową sekretariat@lo3.opole.pl oraz e – dziennik.

24.05.2020.

Dzisiaj jest sobota, 30 maj 2020r,

Rok szkolny - 2019/2020

Turniej piłki siatkowej

W piątek 7. lutego odbył się noworoczny turniej piłki siatkowej dla klas drugich liceum. Wszystkie klasy wystawiły mocne sześcioosobowe składy, które stoczyły 10 wyrównanych meczów. Uczniowie mieli szansę na rywalizacje międzyklasową w miłej, sportowej atmosferze. Wydarzenie zostało bardzo dobrze odebrane przez uczniów. Serdecznie dziękujemy zawodnikom za udział, a nauczycielom za pomoc w sprawnym przeprowadzeniu wydarzenia.

NOWOROCZNY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

DLA KLAS 2 liceum
7 lutego (piątek)
Od lekcji 5. (uczniowie nie wracają na lekcje)
składy sześcioosobowe, co najmniej dwie dziewczyny na boisku
Reszta klasy kibicuje!

BRĄZOWY MEDAL DLA SIATKARZY!!!

Zakończyły się Mistrzostwa Opola w piłce siatkowej chłopców. Nasi uczniowie z fazy grupowej wyszli na miejscu 2 pokonując PLO nr VIII, a przegrywając z ZSEkonomicznych. W półfinałach udało nam się pokonać PLO nr VI oraz "Staszica" i zdobyliśmy awans do turnieju finałowego, który rozgrywany był w ZSEkonomicznych. Po emocjonujących meczach ostatecznie udało nam się zdobyć BRĄZOWY MEDAL!!!

Mikołajkowe integracyjne rozgrywki dla klas pierwszych

Mikołajkowe integracyjne rozgrywki dla klas pierwszych weszły już na stałe do kalendarza imprez sportowych w naszej szkole. W tym roku młodzież miała okazje sprawdzić swoje umiejętności w turnieju piłki siatkowej. Przy wsparciu samorządu uczniowskiego i katedry zespołu nauczycieli wychowania fizycznego klasy pierwsze rozegrały bardzo emocjonujące mecze siatkarskie.

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

DLA KLAS 1 liceum
6 grudnia (piątek)
DRUŻYNY: 10 osób z klasy
(3 dziewczynki i 3 chłopców na boisku)
RESZTA KLASY KIBICUJE!!!

Puchar Europy WKB Karate Kyokushin

W dniach 23-24 listopada 2019 roku, w Dębicy, odbył się Puchar Europy WKB Karate Kyokushin. Jeden z uczniów naszej szkoły - Michał Wachnicki - z sukcesem wziął udział w tym turnieju. W zawodach wzięło udział pod 600 osób z 21 państw - nawet z tak odległych jak Mongolia, Kazachstan czy Iran. Michał startował w kategorii kata juniorów do 18 roku życia.

Zawody szermiercze

W dniu 25 listopada 2019 w UKS Start Opole odbyły się zawody szermiercze: w kategorii licealistów to właśnie nasi uczniowie stanęli na podium.

Kolejny sukces w badmintonie!!!

Wspaniale obronione III miejsce, naszych badmintonistów na Mistrzostwach Opola.

Szachowe Sreberka

Listopad rozpoczął się dużym sukcesem sportowym naszych szachistów. Drużyna w składzie Wojciech Siłka 3b, Jacek Cytera 3b, Patrycja Chrobot 1dn, Marek Kossakowski 1ds, Ada Kępczyńska 2c, wywalczyła 4 listopada srebrny medal w Mistrzostwach Opola Szkół Ponadpodstawowych w Szachach Drużynowo. Jednocześnie zdobyła możliwość startu w półfinale wojewódzkim, który już za dwa tygodnie.

Lekkoatletki i koszykarze startowali z sukcesami

Kilka spektakularnych sukcesów odnotowali nasi szkolni sportowcy w zawodach rozgrywanych w ramach Kalendarza Szkolnego Związku Sportowego.

« [1] 2 3 4 5 z 15 stron »