OD DNIA 16 LIPCA 2018

Dzisiaj jest piątek, 20 lipiec 2018r,

Ogólnopolski Ranking Szkół

Rok szkolny - 2017/2018

WOJEWÓDZKA UROCZYSTOŚĆ PODSUMOWANIA WYNIKÓW XX OGÓLNOPOLSKIEGO RANKINGU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH PERSPEKTYWY 2018

Na zaproszenie Wojewody Opolskiego. Pana Adriana Czubaka oraz Opolskiego Kuratora Oświaty, Pana Michała Sieka, w Sali im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego, w dniu 15 lutego 2018 r. odbyło się spotkanie najlepszych szkół Opolszczyzny – liceów i techników – wyróżnionych w tegorocznym rankingu.

III LO najlepsze !

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie najlepsze w Opolu i województwie opolskim w 2018 roku w ogólnopolskim rankingu miesięcznika „Perspektywy”.
W rankingu XX-lecia – III LO zajęło 19 miejsce w Polsce!
Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom i pracownikom szkoły serdecznie gratulujemy!

Rok szkolny - 2016/2017

Wasza Edukacja

Za nami egzaminy gimnazjalne gdzie uczniowie sprawdzali swoje umiejętności z języka polskiego, matematyki, języków obcych oraz pozostałych dziedzin edukacyjnych. Już wkrótce przyjdzie pora aby zmierzyć się oko w oko z naborem do szkół ponadgimnazjalnych. Placówki oświatowe wprowadzają już ostatnie poprawki w swoich ofertach edukacyjnych i lada dzień udostępnią je wszystkim zainteresowanym.

RANKING SZKÓŁ "PERSPEKTYWY" 2017

W DNIU 11 KWIETNIA OPOLSKI KURATOR OŚWIATY, P. MICHAŁ SIEK, WRAZ Z DYREKTOREM BIURA WOJEWODY OPOLSKIEGO, P. JERZYM NASZKIEWICZEM ORAZ WICEKURATOREM, P. ARTUREM ZAPAŁĄ, WRĘCZYLI PAMIĄTKOWE TABLEAU DLA NAJLEPSZYCH SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH WOJEWÓDZTWA OPOLSKIEGO W OGÓLNOPOLSKIM RANKINGU SZKÓŁ "PERSPEKTYWY" 2017.

Spotkanie najlepszych szkół Opola z Prezydentem Miasta

1 lutego 2017 w Ratuszu Pan Prezydent Arkadiusz Wiśniewski, Wiceprezydent Maciej Wujec, Naczelnik Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Opola Irena Koszyk wraz z opolskim Wicekuratorem Oświaty Arturem Zapałą – przyjęli na specjalnym spotkaniu delegacje najlepszych w tegorocznym Rankingu Perspektyw 2017 liceów i techników naszego miasta.
Wyróżnione szkoły – dwa licea i trzy technika – znalazły się wśród najlepszych szkół w Polsce, poświadczając wysoki poziom kształcenia (wyniki egzaminów maturalnych) i prowadzenie efektywnej edukacji uczniów uzdolnionych (tytuły laureatów olimpiad przedmiotowych).

Ranking Liceów Ogólnokształcących 2017

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie NAJLEPSZYM w „Liceum” w Opolu i województwie opolskim oraz 23 miejscu w Polsce. Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły serdecznie gratulujemy!

Rok szkolny - 2015/2016

O Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2016 – raz jeszcze

Po raz kolejny z inicjatywy Opolskiego Kuratora Oświaty – Michała Sieka i Wojewody Opolskiego – Adriana Czubaka odbyła wojewódzka uroczystość podsumowania wyników XVIII Ogólnopolskim Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych – Fundacji Perspektywy. W uroczystości, która miała miejsce 25 kwietnia 2016 r. w Sali Herbowej OUW w Opolu, uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych, kościelnych i oświatowych, a przede wszystkim reprezentacje szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa, które zajęły wysokie lokaty w ogólnopolskim rankingu wraz z przedstawicielami organów prowadzących.

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2016

Opolska Trójka zajęła wśród ponad pięciuset liceów w kraju miejsce 24 i oczywiście – I miejsce w Województwie Opolskim.

Rok szkolny - 2014/2015

Ranking Liceów STEM Perspektywy 2015

STEM - czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) to te obszary kształcenia, przez które wiedzie najkrótsza ścieżka do kariery w nauce i technice.

Tytuł „Złotej Szkoły 2015” - Ranking Liceów Ogólnokształcących 2015

Opolska Trójka zajęła wśród ponad pięciuset liceów w kraju miejsce 27; 17 w rankingu olimpijskim
– i oczywiście – I miejsce w Województwie Opolskim.

« [1] 2 3 z 3 stron »