Szanowni Państwo:

Uczniowie i Rodzice/Opiekunowie

W związku ze zwiększającą się ilością uczniów i nauczycieli III LO w Opolu kierowanych na kwarantannę i nadzór epidemiologiczny w ostatnim czasie, mimo przejścia od wczoraj pracy szkoły na tryb hybrydowy

INFORMUJĘ  – NA PODSTAWIE POZYTYWNEJ OPINII PPIS W OPOLU

ORAZ ZGODY ORGANU PROWADZĄCEGO  SZKOŁĘ–

ŻE ZAWIESZAM ZAJĘCIA WE  WSZYSTKICH ODDZIAŁACH  PLO NR III W OPOLU

OD 21.10.2020.r  DO  30.10.2020r.

CO OZNACZA, ŻE W TYM OKRESIE ZAJĘCIA REALIZOWANE BĘDĄ W TRYBIE ZDALNYM

Na tę decyzję, która nie jest oczywiście dobrym  rozwiązaniem w odniesieniu do dydaktyki ( ale lepszego nie znamy) ani panaceum na rozszerzającą się pandemię, wpływają również informacje od uczniów o problemach z dojazdami do szkoły, powtarzających się dla całych rodzin kolejnych tygodni kwarantanny, ponieważ rodzeństwo i rodziny uczą się i pracują w różnych środowiskach, jak również stresie i napięciu wobec zagrożenia zakażeniem.

OD  ŚRODY  21 PAŹDZIERNIKA  DO PIĄTKU 30 PAŹDZIERNIKA WSZYSTKIE KLASY BĘDĄ REALIZOWAĆ ZAJĘCIA WEDŁUG HARMONOGRAMU, KTÓRY ZNAJDUJE SIĘ NA STRONIE SZKOŁY; www.lo3.opole.pl    w zakładce „zdalne nauczanie”.

LEKCJE PROWADZONE BĘDĄ SYNCHRONICZNIE W APLIKACJI TEAMS ORAZ CZĘŚCIOWO INNYMI METODAMI PRACY NA ODLEGŁOŚĆ. Ogólne zasady pracy zdalnej w PLO nr III znajdziecie Państwo w zakładce „Covid- 19”

PROSZĘ RÓWNIEŻ NA BIEŻĄCO ŚLEDZIĆ ZASTĘPSTWA ze względu na sporą absencję nauczycieli.

Sprzęt – tylko  dla najbardziej potrzebujących uczniów ! ( laptop) można wypożyczyć w szkole, zgłaszając  się do sekretariatu.

JAK DO TEJ PORY, PROSZĘ O STAŁY KONTAKT  Z WYCHOWAWCAMI KLAS I DYREKCJĄ SZKOŁY PRZEZ     E – DZIENNIK.

ŻYCZĘ ZDROWIA

Dzisiaj jest środa, 21 październik 2020r,

Matura międzynarodowa

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Skłodowskiej – Curie is a candidate school for the International Baccalaureate (IB) Diploma Programme and pursuing authorization as an IB World School.

IB World Schools share a common philosophy—a commitment to improve the teaching and learning of a diverse and inclusive community of students by delivering challenging, high quality programmes of international education that share a powerful vision.

Only schools authorized by the International Baccalaureate can offer any of its four academic programmes: the Primary Years Programme (PYP), the Middle Years Programme (MYP), the Diploma Programme or the Career-related Programme (CP). Candidate status gives no guarantee that authorization will be granted.

For further information about the IB and its programmes, visit www.ibo.org

The Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III w Opolu inspires its students to become independent, critical and creative thinkers, who embrace the deep meaning of respect, responsibility and care for individuals, societies, nations, cultures and the natural environment.

To this end the school teaches an engaging, bilingual curriculum, which is created by the school's own teachers in collaboration with local universities, the prestigious Creative Schools Society, the Association of Innovative Schools, the school's student body as well as the community of parents and local entrepreneurs.

LO3 OPOLEWe believe that sports, volunteering, extracurricular activities, international exchanges, fieldwork and other forms of experiential education, are a key catalyst to our curriculum for a healthier and more peaceful world of academically-informed, responsible and caring individuals. It is through these activities, that students take everything that they learn in school to the wider world.

Wychować człowieka mądrego to zasadniczy cel naszej placówki dydaktycznej.

W związku z powyższą myślą Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr III Opolu inspiruje swoich uczniów do bycia kreatywnym i niezależnym myślicielem wśród społeczności uczniowskiej. Nasi uczniowie to jednostki wyróżniające się krytycznym myśleniem , poszanowaniem zasad etycznych , odpowiedzialni za drugiego człowieka , lokalne społeczności , narody oraz środowisko naturalne . Aby osiągnąć ten cel , szkoła naucza według bardzo zaangażowanego, dwujęzycznego programu nauczania, stworzonego przez grono nauczycieli we współpracy z miejscowym uniwersytetem, prestiżowym Towarzystwem Szkół Twórczych, Stowarzyszeniem Szkół Innowacyjnych, samorządem uczniowskim, radą rodziców oraz lokalnymi przedsiębiorcami.

LO3 OPOLEWierzymy, że sport, wolontariat, zajęcia pozalekcyjne, wymiany międzynarodowe, prace badawcze w terenie i inne formy empirycznej edukacji są kluczowym katalizatorem naszego programu dla zdrowszego, spokojnego świata naukowo myślących, odpowiedzialnych i opiekuńczych jednostek. Poprzez te działania uczniowie przenoszą wiedzę zdobytą w szkole do świata zewnętrznego.

Pobierz plik