Szanowni Państwo,

użytkownicy naszej strony internetowej,

bardzo przepraszamy za niedogodności związane z zamianą czcionek i zmianami zapisów –

spowodowane jest to starym programem i prosząc o cierpliwość,

informujemy o przygotowywanej nowej formie strony www. Opolskiej Trójki.

UWAGA !

W DNIACH: 14.07. - 30.07. 2020r. SEKRTARIAT PLO III BĘDZIE NIECZYNNY.

PROSIMY O WCZEŚNIEJSZE ZAŁATWIENIE EWENTUALNYCH SPRAW.

Dzisiaj jest środa, 08 lipiec 2020r,

Wydarzenia i imprezy szkolne [archiwum]

O zasadach rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020

Szanowni Państwo, Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych,

w celu usprawnienia procesu informowania o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020 przekazuję w załączeniu specjalny plakat przygotowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Niektórzy z Państwa mogli go już wcześniej otrzymać od swojego kuratora oświaty. Uprzejmie proszę, aby plakat został umieszczony w widocznym miejscu i był dostępny dla grupy uczniów zainteresowanych przyszłoroczną rekrutacją.

Jednocześnie informuję, że na stronie <http://www.men.gov.pl/rekrutacja> www.men.gov.pl/rekrutacja zostały zamieszczone najważniejsze pytania i odpowiedzi dotyczące rekrutacji, terminy egzaminów po szkole podstawowej oraz gimnazjum, a także sposób punktowania ocen na świadectwie oraz wyników egzaminów. Strona będzie aktualizowana i uzupełniana o nowe treści.

Uprzejmie proszę o przekazanie uczniom i rodzicom informacji o zakładce oraz zachęcenie ich do zapoznania się z jej zawartością.

Jestem przekonana, że dzięki współpracy z Państwem wszyscy uczniowie i ich rodzice zostaną w odpowiedni sposób poinformowani o zasadach rekrutacji do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020.

Anna Zalewska
Minister Edukacji Narodowej