Szanowni Państwo,
w oparciu o dane przekazane na stronie MEiN

informuję, że formuła edukacji na odległość będzie prowadzona nadal na dotychczasowych zasadach.  terminarz:
wystawienie ocen przewidywanych do 18.12.20.
ferie świąteczne 23.12. 20. – 3.01.21.
ferie zimowe 4.01. - 17.01.21
klasyfikacja 28.01.21.

Ponieważ pracownicy szkoły pracują również zdalnie, zapraszamy więc do kontaktu poprzez e – dziennik, e- mail, telefon.

Życzę zdrowia

Dzisiaj jest piątek, 04 grudzień 2020r,

Konkursy - dla chętnych

Regulamin Szkolnego Konkursu na Prezentację Multimedialną

Szkolny konkurs z okazji Dni Patronki
III LO w Opolu
w roku szkolnym 2019/2020
 „Wykorzystanie we współczesnych technologiach
osiągnięć naukowych Marii Skłodowskiej – Curie”

Regulamin Szkolnego Konkursu na Prezentację Multimedialną

1.    Celem konkursu jest wykorzystanie i rozwijanie potencjału intelektualnego uczniów oraz ich umiejętności praktycznych związanych z nowoczesną technologią multimedialną do działań propagujących osiągnięcia naukowe Patronki Szkoły, Marii Skłodowskiej – Curie. Tematyka konkursu dotyczy współczesnego wykorzystywania prac badawczych Noblistki w takich dziedzinach nauk jak np. fizyka, medycyna, radiologia, energetyka jądrowa.

2.    Czas trwania konkursu: 21.10.2019 – 5.11.2019 r.

3.    Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest złożenie przez ucznia PLO nr III w Opolu  pracy spełniającej kryteria określone w Regulaminie konkursu w terminie do 5.11.2019 r. Prace należy składać w bibliotece szkolnej. Prezentację należy przekazać na napędzie PenDrive.

4.    Praca powinna spełniać następujące kryteria:

• Praca konkursowa powinna zostać wykonana w formie prezentacji multimedialnej w programie Power Point lub Prezi (nie mniej niż 20 slajdów).
  • Praca powinna zawierać treści zgodne z założonym tematem. Praca będzie oceniana pod względem przekazu materiału merytorycznego, estetyki prezentacji i trafności wyboru źródeł oraz poprawności językowej. Konieczne jest podanie bibliografii. Treść powinna być zilustrowana odpowiednimi zdjęciami, rysunkami lub wykresami (w zależności od inwencji twórczej autora).
  • Praca powinna zostać wykonana przez jednego autora oraz podpisana na slajdzie tytułowym.

5.    Powyższe punkty stanowią również kryteria oceny pracy, która zostanie dokonana przez szkolną komisję konkursową.

6.    Prace wyróżnione i wybrane przez Komisję zostaną zaprezentowane podczas Dni Patronki Szkoły, a ich autorzy nagrodzeni nagrodami rzeczowymi.