Dzisiaj jest piątek, 14 grudzień 2018r,

W programie Opolskich Nagród Edukacyjnych Prezydenta Miasta Opola

W programie
Opolskich Nagród Edukacyjnych Prezydenta Miasta Opola
znaleźli się nasi uczniowie, którzy w minionym roku szkolnym uzyskali najwyższe osiągnięcia w nauce, zdobyli tytuły olimpijskie w ogólnopolskim współzawodnictwie, wykazali się szczególnym zaangażowaniem w działania społeczne dla lokalnego środowiska.

27 czerwca w Sali im. K. Musioła w opolskim ratuszu uczniowie, wraz z nauczycielami i rodzicami, spotkali się z przedstawicielami Wydziału Oświaty oraz Panem Wiceprezydentem Maciejem Wujcem, by odebrać wyjątkowe nagrody.

Wśród tegorocznych absolwentów III LO im. M. Skłodowskiej, którzy otrzymali nagrody, znaleźli się:

• Szymon Gasz - laureat XLIV Olimpiady Historycznej oraz laureat 59. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym
  • Dominika Gryf - Laureatka III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie, finalistka 59. Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym oraz finalistka V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym.

Wyróżnienie otrzymały również uczennice klasy I A; Anna Domagała, Laura Gawlik, Magdalena Grabowska, Zuzanna Kolbusz, Dominika Strzelecka, Lilianna Tadevosyan, autorki projektu "Rozumiemy się bez słów", finalistki Olimpiady "Zwolnieni z teorii", które pod opieką wychowawcy, mgr.Macieja Skoczylasa, reprezentowały III LO w Opolu na Gali podsumowującej Ranking Szkół Kompetencji przyszłości, w którym znalazło się nasze liceum - jako jedyne z Opola.