Dzisiaj jest poniedziałek, 18 luty 2019r,

Rok szkolny - 2018/2019

SZCZYT KLIMATYCZNY - Barbara Łabędzka

Plan spotkań z rodzicami 20 grudnia 2018 r. (czwartek)

16.30 do 18.00 – dyżur dla nauczycieli niebędących wychowawcami
17.00 – spotkanie rodziców/opiekunów uczniów z wychowawcami

OPOLSKA LIGA ROBOTÓW - 2018/2019

Zapraszamy wszystkich miłośników robotyki na drugie w tym sezonie zawody:)

Ponownie spotykamy się w Opolu w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym.
Gospodarzem zawodów, które odbędą się 11 stycznia 2019 roku będzie Publiczne
Liceum Ogólnokształcące nr 8 w Opolu.

Laureaci i finaliści ogólnopolskich olimpiad i konkursów III LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu, rok szkolny 2017/2018

Ogólnopolski Kongres Młodzieży

Grupa uczennic klasy 2C III LO w Opolu - Barbara Łabędzka, Julia Macha, Laura Piontek i Aleksandra Wiciak - uczestniczyła w Ideathonie, czyli Ogólnopolskim Kongresie Młodzieży. Kongres odbywał się 26 listopada w Oranżerii Pałacu Króla Jana III na Wilanowie w Warszawie. Dziewczyny miały za zadanie przygotować plan projektu dotyczącego wybranej sfery życia społecznego i zaprezentować swoje pomysły w jedyne 60 sekund.

Konkurs pn. „Pokaż Język: I know I can”

Szanowni Państwo,

miło nam poinformować, że ruszył nabór do kolejnej edycji konkursu językowo-wokalnego pn. „Pokaż Język: I know I can”, którego organizatorem jest biuro europosłanki Danuty Jazłowieckiej. Konkurs skierowany jest do uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz szkół gimnazjalnych z terenu z województwa dolnośląskiego i opolskiego.

Trójka w „Bezpiecznym Opolu”

Klasa II b biologiczno – chemiczna, realizując wychowawczy program promedyczny, 3 grudnia wzięła udział w akcji szkoleniowej w ramach programu „Bezpieczne Opole”.

Mikołajki na sportowo smacznie i zdrowo

Z okazji Mikołajek katedra wychowania fizycznego zorganizowała tradycyjne rozgrywki sportowe. Tegoroczny turniej piłki siatkowej odbył się pod hasłem:
" Mikołajki na sportowo smacznie i zdrowo".

Mikołaj z wizytą w Betanii

Jak co roku przed Świętami nasza szkoła odwiedziła i tym razem podopiecznych Hospicjum Betania w Opolu. Dwunastu uczniów kl. I c pod opieką koordynatora wolontariatu w szkole p. Beaty Nowak rozdawali podarki, śpiewali świąteczne piosenki i dekorowali choinki w Hospicjum. Duże wrażenie na podopiecznych zrobił Mikołaj i jego pomocnicy- elfy.

WOLOTARIUSZY Z 4 KONTYNENTÓWPOŁĄCZYŁA WIDEOKONFERENCJA

5. grudnia br. dla uczczenia Międzynarodowego Dnia Wolontariusza w III LO w Opolu zorganizowano wideokonferencje z wolontariuszami z czterech kontynentów. Inicjatorką spotkania był uczennica klasy 3 B Magdalena Jasińska, a w organizacji pomagała Beata Nowak, psycholog szkolny III LO w Opolu.

« 3 4 [5] 6 7 z 25 stron »