Szanowni Państwo, Uczniowie i Rodzice naszych uczniów,

dziękuję tym, którzy wzięli udział w spotkaniu w dniu 16 kwietnia.

Rada Pedagogiczna ZSO w Opolu została
zwołana na dzień 23 kwietnia 2019.

Przypominam, że w dniach od 18 do 23 kwietnia
trwają ferie świąteczne.

Nadal trwa akcja strajkowa, w której bierze udział większość nauczycieli naszej szkoły.

Życzę wszystkim spokojnych Świąt.

Dzisiaj jest wtorek, 23 kwiecień 2019r,

Rok szkolny - 2018/2019

i Teatr TVP

Skłodowska Square – szkolny teatr naszych gimnazjalistów w finale
Internetowego Przeglądu Uczniowskich Zespołów Teatralnych,
Przegląd wieńczy wielka Gala Internetowego Przeglądu TVP Teatrów Uczniowskich, będąca ukoronowaniem zarówno całego roku pracy nad dystrybucją spektakli do szkół jak również nagrodzeniem zwycięskich przedstawień uczniowskich, zgłoszonych do przeglądu

Dobra komunikacja interpersonalna – to sukces !

We współpracy z Instytutem Socjologii Uniwersytetu Opolskiego, realizującym
Projekt socjologii zaangażowanej LUDZIE,
uczniowie uniwersyteckiej klasy I A społeczno – humanistycznej mieli możliwość w marcu br. rozpocząć cykl warsztatów komunikacyjnych, dzięki którym doskonalą swe umiejętności, ćwiczą skuteczne sposoby porozumiewania się, poznają siebie … i doskonale przy tym bawią.

Olga Kowalczyk najlepszą narciarką wśród opolskich licealistek

Zieleniec był po raz kolejny areną zmagań narciarzy, rywalizujących w Mistrzostwach Opola w slalomie. Zawody odbyły się 1 marca, jednak tym razem pogoda nie dopisała uczestnikom mistrzostw. Dodatnia temperatura, gęsta mgła i drobne opady deszczu nie przeszkodziły jednak reprezentantom "Trójki" w bardzo dobrym występie.

Wojewódzkie Konfrontacje Muzyczne

Opole, 25 kwietnia 2019r.

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC po raz dziewiąty organizuje rekrutację do swojego flagowego programu stypendialnego. Program Stypendialny Horyzonty to szansa na naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Oferuje wsparcie uczniom z całej Polski, którzy chcą zdobywać wiedzę i doświadczenia w dużym mieście i którzy chcą uczyć się, jednocześnie dbając o rozwój osobisty i zaangażowanie obywatelskie.

„Nie ma złych pomysłów są tylko lepsze pomysły”

To program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Pod patronatem Minister Edukacji Narodowej. Celem jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Odyseja uczy kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów.

Pielgrzymka Maturzystów 2019!

18 lutego 2019 r. maturzyści naszej szkoły uczestniczyli w corocznej Pielgrzymce Maturzystów na Jasną Górę zorganizowanej przez Małgorzatę Chalińską i ks. Tadeusza Dziedzica. Opiekunem była Małgorzata Dorotnik-Kukielka.
Celem pielgrzymki była wspólna modlitwa o łaski potrzebne w dniach matury i o dobre wybory w życiu dorosłym.

Studniówka III LO - 16 lutego 2019 Dom Expo

Uwaga, zmiany w informacji dot. etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych dla uczniów klas gimnazjalnych !!!

Etap wojewódzki przedmiotowych konkursów gimnazjalnych
w roku szkolnym 2018/2019
( zgodnie z zarządzeniem nr 10 Opolskiego Kuratora Oświaty z dn.31.08.2018r. r. w sprawie organizacji konkursów przedmiotowych)

Stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego – szansa dla wyróżniających się uczniów

Szanowni Państwo,

polecamy Państwa uwadze ofertę Stypendium Uniwersytetu Jagiellońskiego, które może być szansą dla wyróżniających się uczniów, chcących podjąć studia na naszej Alma Mater. Możliwości i wsparcie, które gwarantuje Stypendium, tworzą szczególne warunki dla rozwoju osobistego i naukowego młodych ludzi.

« 2 3 [4] 5 6 z 29 stron »

Liczba odwiedzin: 4919924