W dniach: 23.12.2019 - 03.01.2020

Dzisiaj jest poniedziałek, 16 grudzień 2019r,

Rok szkolny - 2019/2020

GRA BIZNESOWA: KOMUNIKACJA W ZESPOLE

Uczniowie klasy 1Ds biorą udział w projekcie Wydziału Ekonomicznego Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu pod nazwą " Gra biznesowa: komunikacja w zespole".

Dni Patronki III LO w Opolu Marii Skłodowskiej - Curie

Transplantacja narządów, komórek i tkanek

24 października 2019r w auli naszej szkoły, klasy o profilu biologiczno-chemicznym, miały możliwość wzięcia udziału w bardzo ciekawym wykładzie, który przeprowadził Pan Andrzej Janoch - Regionalny koordynator ds. Transplantacji z Wrocławia. Tematem wykładu była "Transplantacja narządów, komórek i tkanek".

Opolska Jesień Literacka

I ty możesz zostać dawcą szpiku!

22 października uczniowie kl. II e o ukierunkowaniu lekarskim uczestniczyli jako wolontariusze w akcji ,,Dzień Dawcy Szpiku".Pomagali w rejestracji potencjalnych Dawców, przeprowadzali wstępne wywiady medyczne, wskazywali, jak wypełnić formularz z danymi osobowymi oraz pobrać wymaz z błony śluzowe

Teoria jest ważna, ale niewystarczająca

Teoria jest ważna, ale niewystarczająca, gdy musisz ją przenieść na kontakt z człowiekiem. A zwłaszcza, gdy praca wymaga współpracy w zespole i dobrej komunikacji z pacjentem. Warunki bywają różne i nie da się ich przewidzieć, dlatego z pomocą przychodzą nowoczesne fantomy! Państwowa Wyższa Szkoła Medyczna w Opolu umożliwiła nam zwiedzenie innowacyjnego centrum symulacji medycznej, w której uczą się m.in. przyszli pielęgniarze/pielęgniarki, położne/położni.

Spotkanie z Pani Danuta Szeliga

Pani Danuta Szeliga,
Prezes Opolskiego Związku Sybiraków, spotkała się październikowego popołudnia z młodzieżą III LO w Opolu, by przekazać młodemu pokoleniu swe wspomnienia z deportacji, syberyjskiej niewoli, tułaczki do Armii Andersa, kolejnych lat wędrówki po szerokim świecie ...

PIERWSZA POMOC - PRAKTYKI NIGDY ZA WIELE

Dla uczniów klas maturalnych opolskiej Trójki przeprowadzone zostały kompetencyjne szkolenia z zakresu przeciwdziałania wypadkom i udzielania pierwszej pomocy. Program został zrealizowany dzięki projektowi Edu Pasja z Poznania.

Szkoła pamięta

W ramach akcji uczniowie wraz z nauczycielami mogą m.in. uporządkować i odwiedzić groby osób zasłużonych i cenionych w danej społeczności, odwiedzić lokalne miejsca pamięci i zgłębić ich historię, zapalić znicze w miejscach związanych z ważnymi wydarzeniami historii lokalnej, posprzątać bezimienne i opuszczone groby, zorganizować zbiórkę kwiatów i zniczy, by udekorować te groby, odwiedzić groby nauczycieli z danej placówki, wesprzeć działania organizacji opiekujących się polskimi cmentarzami i miejscami pamięci za granicą, zaprosić lokalnego bohatera, by podzielił się swoimi wspomnieniami, zorganizować wystawę upamiętniającą ważne dla danej społeczności wydarzenie czy zorganizować wycieczkę patriotyczną.

Laureaci Nagród Marszałka Województwa Opolskiego z III LO w Opolu

W czasie Regionalnego Święta Edukacji w Opolskiej Filharmonii zostały uroczyście wręczone nagrody dla uczniów, studentów, nauczycieli, osób mających szczególne osiągnięcia w dziedzinie upowszechniania edukacji.

« 2 3 [4] 5 6 z 6 stron »