Szanowni Państwo, Uczniowie i Rodzice naszych uczniów,

dziękuję tym, którzy wzięli udział w spotkaniu w dniu 16 kwietnia.

Rada Pedagogiczna ZSO w Opolu została
zwołana na dzień 23 kwietnia 2019.

Przypominam, że w dniach od 18 do 23 kwietnia
trwają ferie świąteczne.

Nadal trwa akcja strajkowa, w której bierze udział większość nauczycieli naszej szkoły.

Życzę wszystkim spokojnych Świąt.

Dzisiaj jest wtorek, 23 kwiecień 2019r,

Rok szkolny - 2018/2019

LabDay

Dnia 30 marca 2019r. uczniowie z klasy biologiczno-chemicznej IB i IIB (22 osoby) pod opieką p.Aleksandry Branigan i p.Zofii Malinowskiej, wzięli udział w projekcie LabDay organizowanym przez Samorząd Studencki Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej.

Olimpijski weekend dla Trójkowiczów

W dniach 28-31 marca odbyły się finały kilku ogólnopolskich olimpiad, w których wzięli udział nasi uczniowie, jak zawsze ze wspaniałymi sukcesami !

REKOLEKCJE 4 kwietnia 2019 – godz. 11.00. – 13.00

Finał 42. Olimpiady Języka Niemieckiego

W dniach 29.-31.03.2019 r. odbył się w Poznaniu finał 42. Olimpiady Języka Niemieckiego, w którym finalistami zostali Marcel Quaschniok-Quade z kl. 2 C i Max Kaluza z kl 2 E, który już po raz drugi zdobył ten tytuł. Ogromne gratulacje dla obu chłopców i nauczycielki Maxa, p. Elizy Dudy.

Obóz naukowy Towarzystwa Szkół Twórczych – nagroda im. dr Danuty Nakonecznej

W dniach 10-15 marca 2019r. uczestniczyłem w wyjeździe do Paryża, zorganizowanym przez Towarzystwo Szkół Twórczych, którego aktywnym członkiem jest nasza szkoła, we współpracy z Europejskim Centrum Młodzieży i Międzynarodową Organizacją Frankofonii, mającą na celu promocję kultury i języka francuskiego.

Rozwiń skrzydła

Z Funduszu Stypendialnego „Rozwiń skrzydła” im. Janiny i Jana Putka, utworzonego przy Fundacji im. Stefana Batorego, fundowane są stypendia dla młodych ludzi z niezamożnych rodzin, zamierzających studiować w polskich uczelniach państwowych na dziennych studiach licencjackich lub jednolitych magisterskich.

Stypendia pomostowe

Od 1 lipca 2019 r. do 14 sierpnia 2019 r. będzie trwał nabór wniosków w ramach XVIII edycji Programu Stypendiów Pomostowych. Program adresowany jest do ambitnych i zdolnych maturzystów ze wsi i małych miast, pochodzących z niezamożnych rodzin, którzy chcą rozpocząć studia. W ramach programu można uzyskać 10-miesięczne stypendium w wysokości 5 000 zł.

UWAGA UCZNIOWIE ZAINTERESOWANI Indywidualnym Tokiem Nauki z danego przedmiotu

Warsztaty dla rodzicówz ekspertem z Komendy Miejskiej Policji w Opolu

Zapraszamy rodziców na warsztaty dotyczące przeciwdziałaniom narkomanii, które odbędą się dnia 28.03. br. (czwartek) o godz. 15:30 w auli szkolnej.

Plan spotkań z rodzicami 28 marca 2019 r. (czwartek)

15.30 – Spotkanie z przedstawicielem Policji – „Przeciwdziałanie uzależnieniom” spotkanie dla nauczycieli i rodziców– aula

16.30 –spotkanie z rodzicami uczniów klas III gimnazjum – obowiązkowe – aula

17.00– wywiadówki dla rodziców