UWAGA !

Zgodnie z Zarządzeniem nr 15 Opolskiego Kuratora Oświaty z dnia 18 kwietnia 2016 roku nastąpiła zmiana terminów postępowania rekrutacyjnego na rok szkolny 2016/2017 do gimnazjum i liceum.

Dzisiaj jest czwartek, 28 lipiec 2016r, WAKACJE !!!

Rok szkolny - 2016/2017

Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017 w ZSO w Opolu

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego – 1 września 2016 r.

Uwaga – klasy 1a, 1b, 1d liceum – 1 września, godz.11.30 , test kompetencji z języka angielskiego . Czas trwania – około 45 minut.
Test z języka niemieckiego – 2 września , godz.8.00
Testy te pozwolą przyporządkować osoby do poszczególnych grup językowych.
Osoby, które wybiorą język hiszpański lub język francuski spotkają się z nauczycielami na pierwszych lekcjach.

Zestaw podręczników w ZSO w Opolu na rok szkolny 2016/2017

Rodzice dzieci z klas 1 i 2 gimnazjum. Proszę nie kupować podręczników szkolnych. Uczniowie otrzymają je na początku roku szkolnego.

Rok szkolny - 2015/2016

UWAGA MATURZYŚCI !!!

Odbiór świadectw dojrzałości
5 lipca, godz. 10:00
klasy III A i III B - sala nr 5
klasy III C i III D - sala nr 7
Absolwenci z poprzednich lat odbierają zaświadczenia w sekretariacie szkoły.

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016 W ZSO W OPOLU

KLASY III GIM. – 23.06 (CZWARTEK), GODZ.16.00 – AULA SZKOŁY
KLASY I i II GIM. – 24.06 (PIĄTEK), GODZ.9.00 – AULA SZKOŁY
KLASY I i II LICEUM – 24.06 (PIĄTEK), GODZ.10.00 – AULA SZKOŁY

Warsztaty samorządu szkolnego III Liceum w Pokrzywnej

W piatek 17.06 delegacja z naszej szkoły w składzie : Aleksandra Kapij, Agata Czekała, Adam Lewandowski, Szymon Gasz, Alicja Bojarska i Klaudia Tymkiewicz wyjechała do Pokrzywnej - małej miejscowości pod czeską granica. Powodem naszego wyjazdu były warsztaty mające na celu pogłębić naszą wiedzę z zakresu samorządów.

Stypendium Szkolne dla uczniów zamieszkałych na terenie miasta Opola

W związku z obowiązywaniem Uchwały Nr XII/197/15 Rady Miasta Opola z dnia 25 czerwca 2015r. w sprawie regulaminu udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Opola (Dz. U. Woj. Opolskiego poz. 1575) poniżej przedstawiam procedurę dotyczącą realizacji wniosków na stypendium szkolne w okresie świadczeniowym 2016/2017:

Sebastian Tymczyszyn (IIa) laureatem ogólnopolskiej "Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii"

Drużyna województwa opolskiego w składzie: Sebastian Tymczyszyn (LO nr III z Oddziałami Dwujęzycznymi im Marii Skłodowskiej-Curie w Opolu), Radosław Dryszcz (II Liceum Ogólnokształcące im. Z.Herberta w Brzegu), Kamil Kowalczyk (Zespół Szkół Ekonomicznych im. gen. S. Roweckiego Grota w Opolu) pod opieką merytoryczną pani prof. Urszuli Izdebskiej zajęła I miejsce podczas finałów ogólnopolskiej „Olimpiady Solidarności. Dwie dekady historii”, które odbyły się 14-16 czerwca w Krakowie.

Wyniki egzaminów gimnazjalnychr.sz.2015/2016

PG nr 9 Dwujęzyczne w Opolu
Wyniki egzaminów gimnazjalnych r.sz.2015/2016

III Festiwal Piosenki Poetyckiej i Autorskiej "Potok"

Festiwal Piosenki Poetyckiej i Autorskiej „Potok", dzięki inicjatywie Sylwii Janowskiej i p. Aleksandry Ślepeckiej, dnia 14.06.2016 r. doczekał się swojej 3. edycji. Piękny, liryczny koncert przeniósł słuchaczy do świata muzyki, z jaką raczej nieczęsto mają okazję obcować. Wydarzenie rozpoczął występ Kamili Dauksz – absolwentki naszej szkoły, inżyniera z pasją i niezwykłym muzycznym talentem, o czym świadczą liczne nagrody w konkursach, a także udział w eliminacjach do koncertu Debiuty podczas 53. KFFP Opole.

Fundusz Pomocy Młodym Talentom

Fundacja „Porozumienie bez barier”
ul. Al. Przyjaciół 8 lok. 1A

z dopiskiem „Fundusz Pomocy Młodym Talentom”