Dzisiaj jest czwartek, 24 kwiecień 2014r, do wakacji pozostało 64 dni

Rok szkolny - 2013/2014

Uwaga Uczniowie oraz Rodzice/Opiekunowie

Przypominamy o zmienionej organizacji pracy szkoły na początku maja.
Dni 1 oraz 2 maja to dni wolne dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

W dniach 5-6-7 maja odbywają się obowiązkowe egzaminy maturalne na poziomie podstawowym, dlatego też dla wszystkich uczniów klas I - II – III gimnazjum oraz klas I – II liceum są to dni wolne od zajęć dydaktycznych.
Uczniów chcących w tych dniach wziąć udział w zajęciach opiekuńczych w godz. 8.00 – 14.00 proszę o zgłoszenia u wychowawcy klasy do dnia 28 kwietnia.

UWAGA UCZNIOWIE

Przypominamy, że z uwagi na egzamin gimnazjalny, rekrutację uczniów do klas pierwszych gimnazjum oraz zakończenie nauki w klasach maturalnych 25 kwietnia 2014 roku (piątek) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Opolu (PG 9 & III LO).
Uczniowie, którzy w/w dniu chcieliby wziąć udział w zajęciach opiekuńczych, proszeni są o zgłoszenie tego wychowawcom do dnia 24 kwietnia 2014 roku, do godz. 12:00

IGRZYSKA EKONOMICZNE

Wygrana zespołu III LO w konkursie
IGRZYSKA EKONOMICZNE

Pokaz filmu FELIX w reż. Ewy Szyszki kl. I b

Środa- godz. 11.40 ( lekcja 5) w auli: pokaz filmu FELIX w reż. Ewy Szyszki kl. I b
oraz spotkanie z reżyserką !!!!
Zapraszamy klasy I LO
Nie siedzę pod blokiem bezproduktywnie tylko coś robię i działam!” – „Felix”
krótkometrażowy film ludzi z zapałem!

Festiwal Sprintu

Dnia 7.03 uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych wzięli udział w zawodach lekkoatletycznych „Festiwal Sprintu” organizowanych przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Opolu (sekcja lekkiej atletyki), Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej.

Złap Misia i wygraj w grze ulicznej 1000,00 zł.

Do uczestnictwa niezbędne będą: zgłoszenie/rejestracja, telefon z możliwością fotografowania, odbierania i wysyłania mms-ów, i środek transportu: rower lub zdrowe nogi, lub inny środek transportu, oraz koniec języka za przewodnika.

Uwaga uczniowie, rodzice i opiekunowie !!!

W związku z organizacją dowozu uczniów niepełnosprawnych na terenie miasta Opola do szkół w roku szkolnym 2014/2015 przypominamy o konieczności złożenia indywidualnego wniosku wraz z wymaganymi dokumentami do sekretariatu Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Opola , ul. Sienkiewicza 3, do dnia 16 maja br.

Spotkanie z prof. Philip’em Zimbardo

Przedstawiciele III LO wzięli udział w spotkaniu ze światowej sławy psychologiem nauk społecznych, Philipem Zimbardo, który gościł w Miejskim Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej – miejsca prac Międzynarodowego Instytutu Dialogu i Tolerancji im. Jana Karskiego. Prof. Zimbardo to nie tylko wspaniały popularyzator psychologii, emerytowany profesor Uniwersytetu Stanford (stąd nazwa jego najsłynniejszego eksperymentu ), autor kultowej publikacji „Psychologia i życie”, ale również zaangażowany w aktywizację społeczną młodych ludzi propagator „genu bohatera w życiu codziennym”.

Z EKONOMIĄ I HISTORIĄ ZA PAN BRAT

OGÓLNOPOLSKIE FINAŁY OLIMPIAD: FILOZOFICZNEJ,
EKONOMICZNEJ I HISTORYCZNEJ.

PROJEKT KARTKI WIELKANOCNEJ 2014

7 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie tegorocznej edycji wojewódzkiego konkursu plastycznego PROJEKT KARTKI WIELKANOCNEJ.

« [1] 2 3 4 5 z 5 stron »