Dzisiaj jest niedziela, 22 październik 2017r,

Rok szkolny - 2017/2018

Srebrny medal sztafety przełajowej dziewcząt

29 września w Opolu odbyły się Mistrzostwa Opola w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Ogromny sukces zanotowały nasze licealistki zdobywając tytuł mistrzowski! Sukces tym większy, że w pokonanym polu pozostawiły faworytki tej imprezy (trzykrotne mistrzynie województwa z ostatnich lat), drużynę PLO VI.

Dominika Kowalska i Rafał Polak obronili tytuły Mistrzów Województwa w biegach przełajowych

Lasocice niewielka miejscowość w powiecie nyskim, która corocznie jest miejscem rozgrywania to Mistrzostw Województwa Opolskiego w Biegach Przełajowych. Na doskonale przygotowanej, typowo przełajowej trasie doskonale zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Dominika Kowalska (3b) (podobnie jak rok temu) zwyciężyła w kategorii dziewcząt na dystansie 2 km a Rafał Polak (2d) obronił wywalczony w ubiegłym roku tytuł mistrzowski na dystansie 2,5 km w kategorii chłopców. Na najniższym stopniu podium w kategorii szkół gimnazjalnych stanął Aleksander Czajka (2gA). Sukcesy w zawody wojewódzkich były zwieńczeniem bardzo udanego cyklu występów naszych uczniów w zawodach przełajowych, rozgrywanych we wrześniu i październiku w Opolu.

KONCERT CHARYTATYWNY W ZSO

13 października w szkole odbył się koncert charytatywny dedykowany Pani Agnieszce Chatys-Mandzyn, nauczycielce języka angielskiego, której świat obrócił się do góry nogami w kwietniu tego roku, gdy zdiagnozowano u niej złośliwego raka jajnika.

Wyjazdy integracyjne klas pierwszych liceum

Piątego listopada zgromadziliśmy się pod szkołą, lecz bez plecaków. Mieliśmy za to bagaże i mnóstwo dobrej energii. Powód był prosty – Ia i Id wyjeżdża na wyjazd integracyjny. Długo czekaliśmy na tę wspólną wycieczkę. Po godzinie ósmej wyjechaliśmy w stronę Kotliny Kłodzkiej, w celu zwiedzania okolic i integracji. Podróż autokarem zajęła nam około dwie godziny, ale z pewnością nikomu się nie nudziło.

UWAGA! KLASY GIMNAZJUM I LICEUM

13 PAŹDZIERNIKA 2017 r. (piątek) LEKCJE SKRÓCONE DO GODZ.14.10 . DLA KLAS GIMNAZJUM I LICEUM.

Uwaga uczniowie starający się o przyznanie Indywidualnego Toku Nauki na r.sz. 2017/2018

Londyn 2017

Dwudziestego piątego września na parkingu przy szkole można było zaobserwować, jak klasy IIIgb i IIIga wrzucają walizki do luku bagażowego i żegnają się z rodzicami, by wreszcie wygodnie umościć się w autokarze. Mimo świadomości tego, że czeka nas prawie cała doba drogi, wszyscy byliśmy bardzo podekscytowani – mieliśmy przecież wreszcie zobaczyć Londyn!

SZEKSPIR PO ANGIELSKU

WYJATKOWE ZAJĘCIA TEATRALNE DLA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY !!!
Teatr szekspirowski w oryginale !!!!
Spotkanie organizacyjne
w środę 4 października o godz. 15 w auli III LO

Ścieżki Australii

Spotkanie ze studentami i nauczycielami z Melbourne School of Theology oraz Melbourne University.

Patrona III LO w Opolu ceni się na całym świecie

27 września 2017 roku w Liceum Ogólnokształcącym nr III w Opolu zainaugurowane zostały obchody 150. rocznicy urodzin Marii Skłodowskiej-Curie, która od 50 lat jest patronem szkoły. Uroczystość swoją obecnością uświetniła pani Małgorzata Ewa Rosen- Kustosz Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie, które działa przy Polskim Towarzystwie Chemicznym

« [1] 2 3 4 5 z 13 stron »

Liczba odwiedzin: 3611986