Dzisiaj jest niedziela, 05 lipiec 2015r, WAKACJE !!! | 70-lecie SZKOŁY! ZAREJESTRUJ SIĘ!

Rok szkolny - 2015/2016

Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSO w Opolu - 1 września 2015

Rok szkolny - 2014/2015

III miejsce w konkursie literackim pt. „Romańskie raje. Ujawnij swój talent”

Natalia Łyczkowska z klasy I a uzyskała III miejsce w konkursie literackim pt. „Romańskie raje. Ujawnij swój talent”, zorganizowanym przez Instytut Filologii Romańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Rekrutacja do III LO na rok szkolny 2015/2016

Komisja Rekrutacyjna informuje, że od dnia 26.06. do dnia 30.06 do godz. 12:00 przyjmujemy kopie dokumentów (świadectwa i zaświadczenia z egzaminu gimnazjalnego).

Pracujemy również w sobotę 27 czerwca, w godzinach 10:00 – 14:00.

Przypominamy uczniom o wpisaniu ocen i swoich osiągnięć do systemu elektronicznej rekrutacji!

Komisja Rekrutacyjna

Rodzicu! Twoje dziecko ma prawo do darmowych podręczników i ćwiczeń!

Szanowni Państwo Dyrektorzy,

W załączeniu przesyłam list minister edukacji narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej, zawierający skierowaną do Państwa prośbę o wywieszenie w szkołach plakatu informacyjnego dla rodziców. Dotyczy on zmian, wprowadzanych od roku szkolnego 2015/2016, w związku z reformą podręcznikową. Będziemy wdzięczni za przychylenie się do tej prośby i pilne udostępnienie plakatu rodzicom.

PG nr 9 Dwujęzyczne w Opolu - wyniki egzaminów gimnazjalnych r.sz.2014/2015

Alicja Książek uczennica klasy II d

Alicja Książek uczennica klasy II d (wych. Pan K.Mełech) uzyskała tytuł zawodowy MUZYK, specjalność instrumentalista w zakresie gry na fortepianie. Alicja ukończyła II stopień Państwowej Szkoły Muzycznej w Opolu z wyróżnieniem oraz uzyskała najwyższą średnia ocen wśród wszystkich dyplomantów (27 osób). Nauczycielem fortepianu była Pani prof. Celina Hellerowa.

Szlifujemy opolskie diamenty

Zapraszamy serdecznie na debatę zorganizowaną przez opolską Gazetę Wyborczą poświęconą młodym.

Jakich specjalistów potrzebuje Opole? Jak współpracować by zapewnić miastu
rozwój? Do dyskusji zaprosiliśmy m.in Pana Prezydenta Miasta, Rektorów Politechniki
i Uniwersytetu oraz opolskich przedsiębiorców.

Piątek, 19 czerwca o godz. 10.00

I Ogólnopolski Internetowy Plebiscyt "Nauczyciel Roku 2014/15".

Zwracamy się do Państwa jako współorganizatorzy I Ogólnopolskiego Internetowego Plebiscytu "Nauczyciel Roku 2014/15". Konkurs realizujemy wspólnie z Fundacją Kreatywnej Edukacji. Nasza inicjatywa ma na celu wyróżnienie i docenienie nauczycieli, którzy w oryginalny sposób potrafią zaciekawić i zainspirować młodych ludzi.

Uwaga wszyscy uczniowie

Uwaga wszyscy uczniowie, którzy zgłosili akces do przygotowania występu artystycznego z okazji 70 – lecia III LO w Opolu, które świętować będziemy 25 i 26 września 2015.

Zapraszam na spotkanie organizacyjne z reżyserami występu w dniu 15 czerwca 2015 r.
(poniedziałek) o godz. 10.30. w auli szkoły

Liczba odwiedzin: 2006095