Dzisiaj jest sobota, 23 sierpień 2014r, nowy rok szkolny rozpocznie się za 8 dni

Rok szkolny - 2014/2015

UWAGA RODZICE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH PG 9 (r.szk. 2014/2015) ZAMIESZKAŁYCH NA TERENIE MIASTA OPOLA !

Zgodnie z art. 17 ust. 3 ustawy o systemie oświaty z 07 września 1991r. jeżeli droga dziecka z domu do gimnazjum rejonowego przekracza 4 km, gmina jest zobowiązana do zapewnienia bezpłatnego transportu.
W związku z powyższym informujemy, że jeżeli ulica, na której Państwo mieszkają jest w gimnazjum rejonowym objęta dowożeniem, uczeń może otrzymywać refundowany bilet miesięczny (na jedną linię) na dojazdy do szkoły.
Osoby zainteresowane prosimy o złożenie w sekretariacie PG 9 zaświadczenia z gimnazjum rejonowego i podanie numeru linii autobusowej do 15 sierpnia 2014r.

Giełda Podręczników

W dniach 2-4 września 2014 r. odbędzie się giełda podręczników szkolnych.

Zapraszamy absolwentów i uczniów do sprzedaży i zainteresowanych do zakupu tańszych podręczników.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Rok szkolny - 2013/2014

WAKACJE

Serdeczne życzenia
radosnych, ekscytujących wakacji
bezpiecznych i przyjemnych
naszym uczniom i Rodzicom ,
Nauczycielom i pracownikom szkoły - udanych urlopów.
Do zobaczenia w nowym roku szkolnym!
Dyrekcja ZSO w Opolu

Egzamin maturalny – wyniki.

Tegoroczna matura została już „opłakana” w mediach, ze względu na najniższe do lat wyniki i kiepską zdawalność. W tym porównaniu – oczywiście wśród liceów ogólnokształcących nasi tegoroczni absolwenci raczej zapracowali na nienajgorszą w skali kraju – i okręgu – średnią,

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014 - kl. 3 PG 9

26 czerwca, w przeddzień zakończenia roku szkolnego, w szkolnej auli odbyło się uroczyste, oparte o szkolny ceremoniał, pożegnanie rocznika gimnazjalistów 2011 – 2014.
Wręczeniu świadectw oraz – już znanych i bardzo wysokich – wyników egzaminów gimnazjalnych towarzyszyło wręczenie nagród Dyrektora Szkoły oraz pamiątkowych tableau z mottem Patronki Szkoły, Marii Skłodowskiej – Curie: „Jestem z tych, którzy wierzą, iż nauka jest czymś bardzo pięknym”.

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014 - kl. 1 i 2 PG 9

w klasach I i II gimnazjum i liceum
hasło roku szkolnego: Nareszcie wakacje!
Przed rozdaniem świadectw uczniowie spotkali się w auli z Dyrekcja Szkoły i Radą Pedagogiczną: w szkolnym ceremoniale. Uczniowie z najwyższymi wynikami w nauce oraz osiągnięciami naukowymi otrzymali nagrody książkowe.