Dzisiaj jest poniedziałek, 22 grudzień 2014r, do wakacji pozostało 186 dni

Rok szkolny - 2014/2015

Z okazji zbliżających się Świąt

Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku:
dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku.
Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem.
Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze.
Niebo ziemi, niebu ziemia, wszyscy wszystkim ślą życzenia….
( S. Krajewski)

Betlejemskie Światło Pokoju 2015

Harcerze Opolskiego Hufca ZHP przynieśli do naszej szkoły Betlejemskie Światło Pokoju.
Płomień zapalony w grocie Narodzenia Pańskiego do Polski dotarł po raz dwudziesty czwarty. Na Łysej Polanie naszym harcerzom przekazali go skauci austriaccy. W tym roku wędrówce betlejemskiego światełka przez świat towarzyszy motto: "Pokój jest w nas”.

MARATON PISANIA LISTÓW

Jak co roku – w ramach akcji Amnesty International prowadzonej na całym świecie - nasi uczniowie 12 grudnia biorą udział w Maratonie Pisania Listów w obronie więźniów politycznych, niesłusznie skazanych, ludzi na całym świecie.

Szkoła Przyjazna Żywieniu i Aktywności Fizycznej

Za prowadzenie i rozwijanie działań
promujących prawidłowe żywienie i aktywność fizyczną
w ramach projektu "Zachowaj równowagę"

Jak co roku – stypendyści Ministra Edukacji Narodowej w opolskiej Trójce.

Stypendium za szczególne osiągnięcia w nauce, m.in. sukcesy w olimpiadach przedmiotowych, udział w zajęciach Indywidualnego Toku Nauki, aktywność badawczą - za rok szkolny 2013/2014 otrzymało tym razem dwoje uczniów klas maturalnych III LO w Opolu

CHÓR "CANTICUM VIVUM" NA FINAŁOWYM KONCERCIE

Chór "Canticum Vivum" był jednym z chórów - gości Koncertu Finałowego Ogólnopolskiego Programu Rozwoju Chórów Szkolnych "Śpiewająca Polska". Koncert odbył się 4 grudnia 2014 r. w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Zaproszenie na XI Opolskie Dni Kultury średniowiecznej w III LO (18 grudnia 2014 r.)

Wykłady psychologiczne

Psycholog szkolny zaprasza wszystkich chętnych w najbliższą środę (17.12) o godz. 8:00 w sali 59 na wykład „ Autyzm - fakty i mity”.

KONKURS DLA LICEALISTÓW

Psycholog szkolny ogłasza Konkurs Wiedzy o AIDS dla klas licealnych. Aby wziąć udział należy odpowiedzieć na pytania zawarte w Teście Wiedzy o AIDS, a następnie dostarczyć wypełniony arkusz do sekretariatu szkoły.
Na odpowiedzi czekamy do 16.01.2015r. (piątek). Na zwycięzcę czekają nagrody.

Organizacja rekolekcji w gimnazjum i liceum – 16 i 17 grudnia 2014 . (wtorek, środa)

« [1] 2 3 4 5 z 6 stron »