Dzisiaj jest poniedziałek, 19 luty 2018r,

Olimpijskie sukcesy Dominiki Gryf

Uczennicy klasy 3 a – społeczno – prawnej
III LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu

Dominika, tegoroczna maturzystka planująca studia prawnicze, jest szczególną pasjonatką współczesnej problematyki społecznej, w tym praw człowieka:

WOJEWÓDZKA UROCZYSTOŚĆ PODSUMOWANIA WYNIKÓW XX OGÓLNOPOLSKIEGO RANKINGU SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH PERSPEKTYWY 2018

Na zaproszenie Wojewody Opolskiego. Pana Adriana Czubaka oraz Opolskiego Kuratora Oświaty, Pana Michała Sieka, w Sali im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego, w dniu 15 lutego 2018 r. odbyło się spotkanie najlepszych szkół Opolszczyzny – liceów i techników – wyróżnionych w tegorocznym rankingu.

O 100 – leciu Odzyskania Niepodległości przez Polskę po angielsku

O 100 – leciu Odzyskania Niepodległości przez Polskę po angielsku/
Klasy dwujęzyczne C z wykładowym językiem angielskim wzięły udział w spotkaniu 14 lutego 2018 w Miejskiej Bibliotece Publicznej,

„Absolwent – najlepsza inwestycja”

Na podstawie umowy zawartej z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Opolu z dn. 1.11.2017 r. informujemy, że firma Forbis Sp. z o.o. z siedzibą w Strzelcach Opolskich rozpoczęła rekrutację do projektu „Absolwent – najlepsza inwestycja”.

Etap wojewódzki przedmiotowych konkursów gimnazjalnych w roku szkolnym 2017/2018

„Kto ratuje jedno życie – ratuje cały świat”

Konferencja mająca na celu upamiętnienie osób uhonorowanych medalem „Sprawiedliwy wśród Narodów Świata”
16 luty 2018

Zostań Stypendystą Programu „Marzenie o Nauce” (MoN)

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC rusza z kolejną, ósmą już, rekrutacją do programu „Marzenie o Nauce”. ”. Wniosek zgłoszeniowy I fazy rekrutacji należy wypełnić online w terminie od 15 lutego do 31 marca 2018 roku za pośrednictwem strony ww.efc.edu.pl. Wyniki I fazy zostaną ogłoszone 15 kwietnia 2018 roku.

KONKURS LITERACKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH pt.: „ŻYCZENIA DLA NIEPODLEGŁEJ”

Celem konkursu jest: propagowanie postaw patriotycznych wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku do Ojczyzny; popularyzacja wiedzy o historii Polski i zmaganiach narodu polskiego o niepodległość; upowszechnianie informacji o odzyskaniu przez Polskę niepodległości w listopadzie 1918 roku; kształtowanie pamięci o najważniejszych postaciach związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości i suwerenności; doskonalenie mowy ojczystej poprzez własny proces twórczy; ukazywanie różnych form obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

„Marszałkowskie Talenty”

Na prośbę Departamentu Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Opolskiego, informujemy że do dnia 9 marca 2018 r. można składać wnioski o przyznanie stypendium Marszałka Województwa Opolskiego w dziedzinie twórczości artystycznej – „Marszałkowskie Talenty”.

TARGI EDUKACYJNE

06-07.03.2018