Dzisiaj jest wtorek, 21 kwiecień 2015r, do wakacji pozostało 66 dni | 70-lecie SZKOŁY! ZAREJESTRUJ SIĘ!

Rok szkolny - 2014/2015

OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA HISTORYCZNO-PRAWNA

PRO PUBLICO BONO

Prelegentami na konferencji byli

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO NR III
IM. MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE
Z ODDZIAŁAMI DWUJĘZYCZNYMI
W OPOLU.

Wspaniały występ naszych szachistów z gimnazjum!

Na Mistrzostwach Wojewódzkich Opola w szachach drużynowo 15.04.2015r. nasi uczniowie wywalczyli złoty krążek. Pokonali drużyny z Opola – PG 10, i PG 7 oraz drużyny z Kluczborka, K-Kozla, Leśnicy, Brzegu, Prudnika.

Pożegnanie klas III maturalnych

Serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli na pożegnanie klas maturalnych 2014/2015. Uroczystość odbędzie się w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina, ul. Strzelców Bytomskich – środa 22.04.2015r. godz. 15:00

72 rocznica wybuchu powstania w warszawskim getcie - program edukacyjny uczniów III LO w Opolu

Zapraszamy na wystawę zdjęć i materiałów historycznych pochodzących ze zbiorów Instytutu Pamięci Yad Vashem w Jerozolimie prezentujących historię wydarzeń powstania w getcie

Sukcesy Olimpijskie uczniów opolskiej Trójki

Wprawdzie nie wszystkie olimpiady już się odbyły ( np. biologia) i w niektórych (np. chemia, matematyka) właśnie czekamy na wyniki, ale już warto składać gratulacje uczniom, którzy na szczeblu ogólnopolskim zdobyli za swoją wiedzę i umiejętności szczególne laury: tytuły finalistów i laureatów.

ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

CEMS Chance

CEMS Chance to cykl 4-dniowych warsztatów skierowanych do uczniów III klasy gimnazjum oraz I klasy szkoły ponadgimnazjalnej, którzy pochodzą z małych miejscowości lub znajdują się w trudniejszej sytuacji życiowej – rodzinnej, finansowej, zdrowotnej. Praktyczne zajęcia oraz inspirujące szkolenia – wszystko, co ma na celu wskazanie różnych ścieżek rozwoju zawodowego oraz umiejętności miękkich dla młodzieży z całej Polski.

Konkurs dla gimnazjalistów pt. "Uczę się dla moich marzeń"

Szanowni Państwo,

przypominamy o konkursie dla gimnazjalistów pt. "Uczę się dla moich marzeń" organizowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych.

Konkurs polega na napisaniu przez ucznia pracy na temat wykorzystania wiedzy i umiejętności zdobytych w szkole - z biologii, chemii, fizyki lub geografii, w swoim przyszłym zawodzie. Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 30 kwietnia 2015 roku.

KONKURS NA ETIUDĘ FILMOWĄ

pt. „Przez życie z samorządem. Pesel, prawko czy coś jeszcze?”

Organizator konkursu: Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr VI im. Gen. Leopolda Okulickiego „Niedźwiadka” w Opolu.

Konkurs plastyczny "Azymut na przyszłość"

Dnia 08.04.2015r. w siedzibie organizatora konkursu- Straży Miejskiej w Opolu odbyło się rozdanie nagród w Konkursie plastycznym „Azymut na przyszłość”. W konkursie brali udział uczniowie szkół gimnazjalnych Opola. Wyróżnienie w konkursie na plakat profilaktyczny otrzymała uczennica kl. IIgB- Julia Miążek. Gratulujemy Julii oraz wszystkim gimnazjalistom biorącym udział w konkursie.

« [1] 2 3 4 5 z 6 stron »