Dzisiaj jest sobota, 22 listopad 2014r, do wakacji pozostało 216 dni

Rok szkolny - 2014/2015

Tydzień Edukacji Globalnej w opolskiej „Trójce”

17-21 listopada 2014
Uczniowie klasy II a: społeczno – prawnej przygotowali dla swoich młodszych kolegów zajęcia poświęcone problematyce zrównoważonego rozwoju. Pierwszy cykl zajęć poświęcili prezentacji codziennego życia w Afganistanie, m.in. poprzez dramę i scenki rodzajowe oraz wystawę zdjęć, posterów geograficznych i historycznych pt. ,„Afganistan – poznaj kraj i kulturę”.

Listopadowe Święto Pieśni 2014

14 listopada o godz. 17:00 Aula LO nr III w Opolu ul. Dubois 28 odbył się koncert najpiękniejszych polskich pieśni patriotycznych

Terminarz stałych dyżurów nauczycieli ZSO – rok szkolny 2014/2015

Prosimy również o udział w konsultacjach i wywiadówkach oraz umawianie się indywidualne na spotkania z nauczycielami.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy

Uprzejmie informujemy, że rozpoczynamy realizację IV edycji Olimpiady Wiedzy o Polskim i Europejskim Rynku Pracy. Olimpiadę organizuje się jako trójstopniowe interdyscyplinarne zawody o zasięgu ogólnopolskim. W Olimpiadzie udział biorą uczniowie szkół ponadgimnazjalnych dla młodzieży. W Olimpiadzie mogą również uczestniczyć za zgodą Komitetów Okręgowych - uczniowie gimnazjów zasadniczych szkół zawodowych i szkół zasadniczych realizujący indywidualny program lub tok nauki, rekomendowani przez szkołę.

Szanowni Uczniowie, Dyrektorzy, Nauczyciele i Rodzice

W załączeniu przesyłam wspólny list minister edukacji narodowej Pani Joanny Kluzik-Rostkowskiej i rzecznika praw dziecka Pana Marka Michalaka w sprawie ustanowienia na dzień 20 listopada Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka. W imieniu autorów uprzejmie proszę o przekazanie listu społeczności szkolnej.
Anna Bogusz
Dyrektor Departamentu Informacji i Promocji

„Trójkowi” biologowie i chemicy wystartowali w olimpiadach !

Do eliminacji regionalnych olimpiad przedmiotowych zakwalifikowali się już pierwsi uczniowie naszej szkoły.

Centrum Nauk Przyrodniczych w Opolu

zaprasza na zajęcia z matematyki dla entuzjastów tej nauki z gimnazjum i liceum.
Zajęcia prowadzi dr Włodzimierz Bąk z Uniwersytetu Opolskiego
w środy w godz. 15.15 – 17.30.

Projekt Edukacja Szkolna przeciw wykluczeniu prawnemu.

Uczniowie klas społeczno - prawnych naszego liceum w dniu 12 listopada wzięli udział w warsztatach Projektu „Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu” realizowanego w ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego pod auspicjami Ministerstwa Sprawiedliwości. W trakcie zajęć poruszone są tematy dotyczące między innymi: przemocy w szkole, przemocy w rodzinie, czy przestępstwa w Internecie.

W Opolu chcę żyć, mieszkać i uczyć się bezpiecznie

Uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie filmowym odbędzie się w dniu 28 listopada 2014r. godz. 9.30 -13.00 w Sali Kameralnej Narodowego Centrum Polskiej Piosenki (Amfiteatr). Gościem specjalnym uroczystości będzie Pani Dorota Zawadzka.

OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO UDZIAŁU W INDYWIDUALNYM, OTWARTYM TURNIEJU SZACHOWYM DLA GIMNAZJALISTÓW I LICEALISTÓW, KTÓRY ODBĘDZIE SIĘ NA MAŁEJ SALI GIMNASTYCZNEJ ZSO (PG9 I III LO)
DNIA 21 LISTOPADA 2014 (PIĄTEK) O GODZINIE 9.30.

« [1] 2 3 z 3 stron »