Dzisiaj jest środa, 22 październik 2014r, do wakacji pozostało 247 dni

Rok szkolny - 2014/2015

SZKOLNY DZIEŃ PROFILAKTYKI 23.10.2014r.

Uczniowie będą mieli cały dzień zajęcia profilaktyczne z ekspertami z zewnątrz w języku polskim i angielskim.

Kl. IgA, IgB oraz I A i I B zaczyna zajęcia od lekcji 1 do lekcji 7

Kl. I C, I D, II A, II B, II C, II D zaczyna zajęcia od lekcji 2 do lekcji 8

Spoglądając na Mariannę.

Spoglądając na Mariannę. O Francji i Francuzach w pierwszej połowie XX wieku z polskiej perspektywy, red. Marek Białokur, Arkadiusz Karbowiak, Wydawnictwo Cum Laude, Opole – Bielsko-Biała 2014, ss. 216.

Program ADAMED SmartUP

Lubisz nauki ścisłe? Pasjonują Cię procesy naukowe i często zadajesz pytanie „Jak to działa”? Zastanawiasz się, czy warto z nauką związać swoją przyszłość? Zdecydowanie TAK! Tutaj znajdziesz informacje o tym, dlaczego warto zostać naukowcem, gdzie studiować nauki ścisłe oraz jak się do tego przygotować.

Prymus Opolszczyzny

stypendia Marszałka Województwa Opolskiego za szczególne osiągniecia w nauce.
Wśród tegorocznych laureatów znalazły się pięciu uczniów naszej szkoły: Aleksandra Borkowska, Beata Janiak i Julia Geisler. Szczególne gratulacje również za uzyskanie tytułu Prymusa Opolszczyzny – dla naszych nowych uczniów; Agaty Książek oraz Kamila Mientusa. Uroczystość - Regionalne Święto Edukacji z udziałem wielu szacownych gości - odbyła się 17 października w Filharmonii Opolskiej.

Konkurs Naukowy E(x)plory 2015

Celem Konkursu Naukowego E(x)plory jest zapewnienie młodym naukowcom oraz pasjonatom wiedzy, innowacji i nowych technologii środowiska sprzyjającego rozwojowi ich badań i zainteresowań. Konkurs organizuje Fundacja Zaawansowanych Technologii.

Sztafety przełajowe spisały sie „na medal”!

Jesień to szkolnym kalendarzu imprez sportowych czas na rozgrywanie zawodów w biegach przełajowych. Bardzo udany występ zanotowali nasi licealiści w biegach przełajowych rozgrywanych w ramach Mistrzostw Opola.

Uwaga uczniowie klas gimnazjalnych!!!

Jak co roku zapraszamy do udziału w eliminacjach szkolnych Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych pod auspicjami Opolskiego Kuratora Oświaty. W tym roku prowadzonych będzie 10 konkursów, które laureatom umożliwiają zwolnienie z odpowiedniego zakresu egzaminu gimnazjalnego oraz dają maksymalną ilość punktów w rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Drużynowe Mistrzostwa Opola Szkół Gimnazjalnych w Badmintonie

Anna Barton i Anna Wilusz z IIIgC 17 października 2014r. wywalczyły brązowy medal w Drużynowych Mistrzostwach Opola Szkół Gimnazjalnych w Badmintonie!!!

Koniec i początek . Powstańcy Warszawscy w niewoli niemieckiej.

Wystawa Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach gości w naszej szkole do 29 października. Ekspozycję można zwiedzać w godz. 10.00- 15.00 na I piętrze. Zapraszamy na wyjątkową lekcję historii !!!

Eliminacje do Mistrzostw Województwa w biegach przełajowych - chłopcy

Dnia 26.09 odbyły się eliminacje do Mistrzostw Województwa w biegach przełajowych. Chłopcy mieli do pokonania 2000m, natomiast dziewczęta 1500m.

« [1] 2 3 z 3 stron »