Dzisiaj jest sobota, 18 kwiecień 2015r, do wakacji pozostało 69 dni | 70-lecie SZKOŁY! ZAREJESTRUJ SIĘ!

Rok szkolny - 2014/2015

Pożegnanie klas III maturalnych

Serdecznie zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli na pożegnanie klas maturalnych 2014/2015. Uroczystość odbędzie się w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. F. Chopina, ul. Strzelców Bytomskich – środa 22.04.2015r. godz. 15:00

Sukcesy Olimpijskie uczniów opolskiej Trójki

Wprawdzie nie wszystkie olimpiady już się odbyły ( np. biologia) i w niektórych (np. chemia, matematyka) właśnie czekamy na wyniki, ale już warto składać gratulacje uczniom, którzy na szczeblu ogólnopolskim zdobyli za swoją wiedzę i umiejętności szczególne laury: tytuły finalistów i laureatów.

ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM

CEMS Chance

CEMS Chance to cykl 4-dniowych warsztatów skierowanych do uczniów III klasy gimnazjum oraz I klasy szkoły ponadgimnazjalnej, którzy pochodzą z małych miejscowości lub znajdują się w trudniejszej sytuacji życiowej – rodzinnej, finansowej, zdrowotnej. Praktyczne zajęcia oraz inspirujące szkolenia – wszystko, co ma na celu wskazanie różnych ścieżek rozwoju zawodowego oraz umiejętności miękkich dla młodzieży z całej Polski.

Konkurs dla gimnazjalistów pt. "Uczę się dla moich marzeń"

Szanowni Państwo,

przypominamy o konkursie dla gimnazjalistów pt. "Uczę się dla moich marzeń" organizowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych.

Konkurs polega na napisaniu przez ucznia pracy na temat wykorzystania wiedzy i umiejętności zdobytych w szkole - z biologii, chemii, fizyki lub geografii, w swoim przyszłym zawodzie. Przyjmowanie zgłoszeń trwa do 30 kwietnia 2015 roku.

KONKURS NA ETIUDĘ FILMOWĄ

pt. „Przez życie z samorządem. Pesel, prawko czy coś jeszcze?”

Organizator konkursu: Publiczne Liceum Ogólnokształcące Nr VI im. Gen. Leopolda Okulickiego „Niedźwiadka” w Opolu.

Konkurs plastyczny "Azymut na przyszłość"

Dnia 08.04.2015r. w siedzibie organizatora konkursu- Straży Miejskiej w Opolu odbyło się rozdanie nagród w Konkursie plastycznym „Azymut na przyszłość”. W konkursie brali udział uczniowie szkół gimnazjalnych Opola. Wyróżnienie w konkursie na plakat profilaktyczny otrzymała uczennica kl. IIgB- Julia Miążek. Gratulujemy Julii oraz wszystkim gimnazjalistom biorącym udział w konkursie.

II Festiwal Piosenki Poetyckiej i Autorskiej

Festiwal odbędzie się dnia 28.04.2015 r. w auli LO nr III
im. M. Skłodowskiej-Curie w Opolu, ul. Dubois 28,
w godzinach 10:00-14:00.

SZKOLNY FESTIWAL TAŃCA ROZSTRZYGNIĘTY!!!

1 kwietnia odbył się w n naszej szkole Festiwal Talentów Tanecznych. Do konkursu mogli zgłaszać się uczniowie liceum i gimnazjum – soliści, duety i grupy liczące do 7 osób. Zdobywcy I i II miejsca w poszczególnych kategoriach (osobnej dla gimnazjum i liceum) będą reprezentować naszą szkołę na międzyszkolnym Festiwalu Artystycznym OPOLSKIE MŁODE TALENTY - 15 kwietnia 2015r. w MDK.

Brąz w mistrzostwach Opola w Szachach Drużynowych

Brąz w mistrzostwach Opola w Szachach Drużynowych wywalczyli nasi gimnazjaliści!
Dnia 10.03.2015r. drużyna gimnazjum wzięła udział w Drużynowych Mistrzostwach Szkól Gimnazjalnych miasta Opole,gdzie zmierzyła się z pięcioma szkołami-PG7,PG5,PG10,PG4,PG1

« [1] 2 3 4 5 z 6 stron »