Dzisiaj jest sobota, 01 listopad 2014r, do wakacji pozostało 237 dni

Rok szkolny - 2014/2015

Plan spotkań z rodzicami 6 listopada 2014 r. (czwartek) godzina 17.00

III edycja konkursu - Astrolabium

Serdecznie zapraszamy uczniów do III edycji konkursu "Astrolabium".
Rejestracja rozpocznie się 17 listopada

Mistrzyni Polski Juniorów Młodszych w kat. KATA

Paulina Żmuda z klasy I b
Mistrzynią Polski Juniorów Młodszych w kat. KATA
W zawodach Mistrzostw Polski w Karate Kyokushin, które odbyły się 25 października 2014r. w Koszalinie, Paulina zdobyła I miejsce.
GRATULACJE !!!

Zaprojektuj winietę dla edukacyjnej wkładki NTO 16+!!!

Nowa Trybuna Opolska : czekamy na projekty
Propozycje mogą nam zgłaszać uczniowie, ale także ich wychowawcy, nauczyciele czy przedstawiciele – nie stawiamy limitu ilościowego ani tematycznego. Winieta może nawiązywać do kalendarza, pór roku, ważnych wydarzeń, rocznic, ciekawostek, zainteresowań młodych ludzi, wszystkiego, co w duszy gra.

NA SPORTOWO – SMACZNIE I ZDROWO

29 października nasi gimnazjaliści z klas pierwszych mieli szansę zintegrować się podczas sportowych zabaw zorganizowanych przez nauczycieli wychowania fizycznego. Uczniowie musieli sprostać licznym konkurencjom sprawnościowym m.in. sprawdzić swoją szybkość i zwinność w „Wyścigu Kubicy”, celność - podczas rzutów piłką do kosza, skoczność - w „Skokach łączonych”. Największym uznaniem jednak cieszyła się konkurencja „piramida na skrzyni”, podczas której obie klasy mogła się naprawdę zintegrować.

Wizyta profesor Bettiny Alavi

29 października 2014 roku w III LO gościła na zaproszenie dyrekcji szkoły prof. dr Bettina Alavi pracownik naukowy Pädagogische Hochschule w Heidelbergu.

XXVII Olimpiada Filozoficzna

Olimpiada Filozoficzna organizowana jest przez Polskie Towarzystwo Filozoficzne. Udział w Olimpiadzie poszerza nie tylko kompetencje w zakresie edukacji filozoficznej, ale również stwarza możliwość do rozwinięcia takich przymiotów intelektualnych, jak umiejętność logicznego myślenia, wnioskowania i jasnego formułowania własnego stanowiska oraz pogłębiania refleksji nad sobą i otaczającym światem.

Październikowe wędrówki historyczne klas drugich gimnazjum.

Czwartkowy poranek nie zapowiadał się zbyt pogodnie, dlatego późno-jesienne wędrowanie po ziemi opolskiej zawsze obarczone jest pewną dozą ryzyka. Jednak nasz pierwszy cel, klasy IIgA i IIgB osiągnęły już w niecałą godzinę od wyjazdu spod murów szkoły. Przecież żeby zobaczyć intrygujące miejsca związane z niezwykłą przeszłością, nie musimy zbyt daleko oddalać się od stolicy województwa. Zdecydowaliśmy się na realizację warsztatów historycznych poświęconych wybranym aspektom militarnej historii naszego regionu. Dlatego zaczęliśmy od nostalgicznej wizyty na Starym Cmentarzu Jenieckim w Łambinowicach.

Harmonogram szkolnych eliminacji konkursów przedmiotowych i tematycznych Listopad 2014

"Pani Róża Bednorz – Całe Życie dla Innych"

« [1] 2 3 4 z 4 stron »