Dzisiaj jest środa, 05 sierpień 2015r, WAKACJE !!! | 70-lecie SZKOŁY! ZAREJESTRUJ SIĘ!

Rok szkolny - 2015/2016

70-lecie SZKOŁY!

Jeżeli ktoś chce dokanać przelewu z konta zagranicznego potrzebne są mu następujace dane:

BANK MILLENNIUM S.A.
PL46116022020000000109021865
SWIFT: BIGBPLPW

Uwaga absolwenci !!!

Ze względu na duże zainteresowanie zjazdem z okazji 70-lecia szkoły przedłużamy termin zgłoszeń. Czekamy do 15 sierpnia na zgłoszenia i wpłaty od Was. Przypominamy, że formularz i inne informacje są dostępne na naszej stronie www.lo3.opole.pl, w zakładce 70 – lecie szkoły. Zapraszamy również na nasz profil na fb.

Rozpoczęcie roku szkolnego w ZSO w Opolu - 1 września 2015

Rok szkolny - 2014/2015

Szkoła czynna w wakacje

W miesiącach: lipiec, sierpień 2015r.
Szkoła czynna będzie od godz. 9:00 do 14:00

25 czerwca szkoła pożegnała 80 abiturientów Publicznego Gimmnazjum nr 9 Dwujęzycznego w Opolu.

Ranking Liceów STEM Perspektywy 2015

STEM - czyli Science, Technology, Engineering, Mathematics (nauka, technologia, inżynieria i matematyka) to te obszary kształcenia, przez które wiedzie najkrótsza ścieżka do kariery w nauce i technice.

W Muzeum Śląska Opolskiego na wernisażu wystawy malarstwa Mieczysława Ziomka

W dniu 26 czerwca 2015 roku w Muzeum Śląska Opolskiego na wernisażu wystawy malarstwa Mieczysława Ziomka, profesora ASP w Toruniu – absolwenta III LO im. M. Skłodowskiej – Curie w Opolu - spotkali się licznie właśnie absolwenci opolskiej Trójki - koledzy Pana Profesora. Wernisaż uświetnił recytacją swych wierszy kolejny absolwent naszej szkoły, profesor UJ, poeta – Bogusław Żurakowski.

Pan Mieczysław Ziomek przekazał dla szkoły swe prace, które obecnie są częścią wystawy w MŚO na Małym Rynku w Opolu.

European Youth Event - EYE2016

Chcielibyśmy Państwa poinformować o niezwykłej inicjatywie Parlamentu Europejskiego: Europejskie Spotkanie Młodzieży (European Youth Event, w skrócie: EYE), które odbędzie się w dniach 20-21 maja 2016 w Strasburgu. Ze względu na sukces programu EYE2014, Parlament Europejski ponownie otworzy się dla uczestników kolejnej edycji tego wielkiego wydarzenia. Do Strasburga przyjedzie 7000 młodych ludzi w wieku od 16 do 30 lat, którzy wspólnie zastanowią się jak „Razem możemy dokonać zmian” w wymiarze politycznym, społecznym i kulturalnym.

Laureatka Nagrody Głównej konkursu - Droga na Harvard

Dominika Bakalarz – tegoroczna absolwentka klasy matematyczno – fizycznej naszego liceum.
Dominika to matematyczka, która zacznie od września studia na Cambridge. Prowadzi wraz z rówieśniczką Projekt OrigamiBioBandage, który łączy matematykę, komórki macierzyste i właśnie origami, tworząc nowatorską metodę rekonstrukcji tkanek.

CERTYFIKAT - SZKOŁY ŁOWCÓW TALENTÓW

« [1] 2 z 2 stron »