Dzisiaj jest niedziela, 24 maj 2015r, do wakacji pozostało 33 dni | 70-lecie SZKOŁY! ZAREJESTRUJ SIĘ!

Rok szkolny - 2014/2015

Laureaci i finaliści I Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości

Z przyjemnością informujemy, że nasi uczniowie znaleźli się wśród 30 najlepszych gimnazjalistów w kraju!

14 maja br. uczniowie „Dziewiątki” zdobyli aż sześć tytułów laureata I Gimnazjalnej Olimpiady Przedsiębiorczości. Na uroczystej gali w gmachu SGH w Warszawie, zostali uhonorowani. Marta Metelska (VII miejsce), Julia Pawelak (VIII miejsce), a także Mateusz Kochanek, Maksymilian Kasperek, Karolina Karleszko i Patryk Dobrowolski. W tej samej olimpiadzie tytułem finalisty uhonorowani zostali: Aleksander Geisler, Adam Gomora i Michał Passon

25-lecie samorządności Miasta Opola

27 maja 1990 roku odbyły się w Polsce pierwsze wybory do rad gmin - z tej okazji uczniowie ZSO w dniach 25 – 27 maja uczestniczyć będą w uroczystym świętowaniu 25-lecia samorządności Miasta Opola. Zespół gimnazjalistów z klasy III A będzie uczestniczył w konferencji organizowanej przez PG nr 5 w Opolu prezentując projekt pt. Aglomeracja Opolska”. 27 maja licealiści z klasy IIA poprowadzą samorządową Debatę w PLO nr VI.

Uwaga uczniowie klas III gimnazjum oraz nauczyciele – opiekunowie projektów gimnazjalnych

Udany debiut naszych uczniów w pływaniu sztafetowym!

18 maja 2015 wzięliśmy udział w Mistrzostwach Opola w pływaniu dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych w pływaniu sztafetowym 8x50m stylem dowolnym. Dziewczęta zajęły czwarte miejsce, natomiast chłopcy wywalczyli brązowy medal!

Chór ZSO "Canticum Vivum"

Chór ZSO "Canticum Vivum" brał udział w koncercie pt. "Urodziny Świętego Jana Pawła II", który odbył się 16 maja 2015 r. w Katedrze Opolskiej.
Koncert zorganizowano dla uczczenia trzech rocznic Jana Pawła II: 95 rocznicy urodzin, pierwszej rocznicy kanonizacji oraz 10 rocznicy śmierci.
Podczas koncertu wykonano pieśni związane z postacią papieża. Były to m.in.: "Nie bój się, wypłyń na głębię", "Nie lękajcie się" oraz "Barka". Muzyka przeplatana była poezją opolskich poetów.

Laureaci wojewódzkich konkursów przedmiotowych zostali nagrodzeni przez Opolskiego Kuratora Oświaty

Dla uczniów gimnazjów województwa opolskiego zorganizowano 10 konkursów przedmio-towych, w których uczestniczyło ok. 14 500 gimnazjalistów. Tytuł laureata otrzymało 199. uczniów,którzy podczas uroczystej gali otrzymali z rąk Opolskiego Kuratora Oświaty – Haliny Bilik, dyplomy, a ich rodzice i nauczyciele – podziękowania i listy gratulacyjne.

Zapraszamy wszystkich rodziców i nauczycieli na szkolenie pt. "ABC o dopalaczach".

Szkolenie odbędzie się 28.05.br. o godz. 16:30 w auli szkolnej. Poprowadzi je p. Piotr Mendak ( z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Opolu), który przedstawi m.in. jak rozpoznać osobę po zażyciu dopalaczy oraz jakie sygnały ostrzegawcze powinny zaniepokoić nas jako rodziców i wychowawców.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Spotkanie zostało zaplanowane bezpośrednio przed wywiadówkami dla rodziców klas gimnazjalnych i licealnych

Spektakl pt. "Urodziny Jana Pawła II"

W imieniu organizatorów spektaklu słowno-muzycznego pt. "Urodziny Jana Pawła II", który odbył się dnia 16 maja 2015 r. w Katedrze Opolskiej, serdecznie dziękuję za pomoc organizacyjną w przygotowaniu chórów szkolnych do występu. Dziękuję zarówno uczniom, jak i nauczycielom.

Dzięki ich zaangażowaniu koncert był bardzo udany o czym świadczy reakcja opolskiej publiczności.

Przyłapani na czytaniu

Dnia 14.05.2015r. o godz.10:30 w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Opolu odbyła się gala wręczenia nagród laureatom konkursu fotograficznego pt. "Przyłapani na czytaniu".

Pani Profesor Zofia Żabska

W ostatnich dniach zmarła
Pani Profesor Zofia Żabska
wieloletnia nauczycielka biologii