Dzisiaj jest czwartek, 27 listopad 2014r, do wakacji pozostało 211 dni

"Zaproszenie na spotkanie autorskie z dr. Markiem Białokurem w środę 3
grudnia 2014 rokuo godzinie 17.00 w Muzeum Uniwersytetu Opolskiego, Opole,
Plac Kopernika 11 a"

PG nr 9 – uczestnicy, którzy zakwalifikowali się do etapu miejskiego Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych r. szk. 2014/2015

Uwaga !!!
Proszę o sprawdzenie terminu eliminacji miejskich oraz wypełnienie przed konkursem – z podpisem rodziców – karty uczestnika II etapu pobranej od nauczyciela– opiekuna.

I Indywidualny Otwarty Turniej Szachowy dla opolskich gimnazjalistów i licealistów

Tradycje szachowe uczniów naszej szkoły są bogate: od kilku lat drużyny III LO reprezentują opolszczyznę na mistrzostwach Polski, zajmując miejsca w pierwszej dziesiątce laureatów, prowadzimy szkolne turnieje szachowe, nasi uczniowie trenują również w opolskim Rodle.
Tym razem zaprosiliśmy na turniej indywidualny uczniów opolskich gimnazjów i liceów, którzy fascynują się grą w szachy, który odbył się 21 listopada w auli III LO.

KONKURS WIEDZY NEUROBIOLOGICZNEJ – „BRAIN BEE” 2015 dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

Konkurs organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Przyrodników im. Kopernika i Koło Naukowe Studentów Neurobiologii UJ „Neuronus”.

Zostań Mikołajem - zbiórka darów w szkole

W dniach 1-5. grudnia br. (pon-pt) na parterze obok portierni odbędzie się Mikołajkowa Zbiórka Darów dla Domu Samotnej Matki z Dzieckiem z Zopowych k/Głubczyc.

Wyniki Konkursu Fotograficznego "Sam nie palę i innym odradzam"

W listopadzie br. odbył się konkurs fotograficzny o tematyce profilaktycznej pt. „Sam nie palę i innym odradzam". Skierowany był do uczniów klas gimnazjalnych.
Niezwykłą kreatywnością wykazali się uczniowie, którzy w etapie szkolnym zajęli:

Turniej pływacki dla uczniów szkół gimnazjalnych miasta Opola

Kolejny raz nasze gimnazjum wzięło udział w edycji Turnieju pływackiego dla uczniów szkół gimnazjalnych miasta Opola pt.”Świadomy na co dzień”. Turniej odbył się 19.11.2014r. i był organizowany przez Komendę Miejską Policji w ramach Wojewódzkiego Programu Prewencyjnego „Bezpieczne Dziś-Bezpieczne Jutro” i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem naszej młodzieży.

Tydzień Edukacji Globalnej w opolskiej „Trójce”

17-21 listopada 2014
Uczniowie klasy II a: społeczno – prawnej przygotowali dla swoich młodszych kolegów zajęcia poświęcone problematyce zrównoważonego rozwoju. Pierwszy cykl zajęć poświęcili prezentacji codziennego życia w Afganistanie, m.in. poprzez dramę i scenki rodzajowe oraz wystawę zdjęć, posterów geograficznych i historycznych pt. ,„Afganistan – poznaj kraj i kulturę”.

Listopadowe Święto Pieśni 2014

14 listopada o godz. 17:00 Aula LO nr III w Opolu ul. Dubois 28 odbył się koncert najpiękniejszych polskich pieśni patriotycznych

Terminarz stałych dyżurów nauczycieli ZSO – rok szkolny 2014/2015

Prosimy również o udział w konsultacjach i wywiadówkach oraz umawianie się indywidualne na spotkania z nauczycielami.

« [1] 2 3 4 z 4 stron »